Altın Kritik Seviyede!Uluslararası piyasada altının onsunun yükselişi hızlanarak bin 600 doları aştı. İçerde 24 ayar külçe altının gramı 93,30 lira, Cumhuriyet altını 626,00 liradan satlıyor.

Altının onsu güne bin 581 dolar seviyesinden başladıktan sonra global piyasalardaki düşüşün tepki alımlarıyla dengelenmesinin ardından yükselişe geçti.
Bu dakikalarda bin 600 dolar direncinin üzerinde tutunmaya çalışan altının onsu bu seviyeyi son iki haftada 4 kez denemesine rağmen aşamamıştı.
Analistler bin 600 dolar direncinin kırılması durumunda yükselişin hızlanabileceği ve bin 630 ve bin 655 dolar seviyelerinin gündeme gelebileceğini kaydediyorlar.
Ay başında Çin'de açıklanan verilerin beklentilerden iyi gelmesi ve devlete ait bir gazetede yer alan, büyümeyi teşvik için uygulanacak önlemlerle ilgili 'şartların olgunlaştığı' haberleri emtia ve değerli metaller piyasalarında yükselişe neden oldu. Altının ons fiyatı da tekrar son 3 işlem gününde 3 kez denediği 1.600 dolar direncinin üzerine yükseldi.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More