FLAŞ! Suriye'den kimyasal silah tehditiŞam yönetimi, kimsal silah iddilarına, şok niteliğinde bir yanıt verdi

Suriye Dışişleri Bakanlığı, sahip oldukları kimyasal silahların sadece dış saldırıya karşı kullanılacağını açıkladı.


CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..
Youtube Dizi İzle,Youtubediziizle,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD,Youtube Fragman İzle,Youtube Dizi Tek Parça İzle,Youtube Tek Parça İzle,Yotube Full İzle,Youtube Dizi İzle,Youtubedizi,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Fragmanı İzle Youtube,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD Dizi İzle,Youtube Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Tv Yemek Programları,Yemek Tarifleri,Resimli,Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Televizyon Yemek Programları İzle,Yemek Programları Canlı İzle,Full İzle,Online


Bakanlık, tüm kimyasal silahların Suriye ordusunun denetiminde olduğunu da açıkladı. Suriye'nin elinde sinir gazı (sarin), tabun ve hardal gazı olduğu belirtiliyor.

KİMYASAL SİLAH İDDİASI

Suriye’nin Bağdat Büyükelçiliği’nden istifa ederek muhalefete katılan Navaf el Faris, Esad’ın kimyasal silah kullanmaya hazır olduğunu iddia etmişti.

İŞTE SURİYE'NİN ELİNDEKİ KİMYASAL SİLAHLAR VE İNSANLARA OLAN ETKİLERİ

Şam yönetimi, kimsal silah iddilarına, şok niteliğinde bir yanıt verdi

SİNİR GAZI (SARİN)

Sinir gazı, nefes alma, enjeksiyon veya deriden nüfuz yoluyla vücuda girip sinir ve solunum sistemlerinde ve vücudun çeşitli çalışmalarına tesir ediyor.

TABUN

Memelilerde vücuda girişi takiben, canlının merkezi sinir sisteminin fonksiyonunu bloke ettiği için sinir ajanı olarak sınıflandırılmıştır.

HARDAL GAZI

Vücuda temasında deri yanması, solunumu ile kaslarda şiddetli kasılma sonucu bel kemiginin kırılması, sinir sisteminin çökmesi, vücudun dış ve iç yüzeylerinin erimesi gözlenir. 12 saat sürebilen acılı bir ölüme sebebiyet verebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More