Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır, Kimlere Yapılır | Hacamat VideosuHacamat vücuttan kan akıtılması ile gerçekleşir. Ancak buradan normal kal aldırma gibi anlaşılmaması gerekir. Hacamatta vücuttaki temiz kan değil, doku aralarında kalan kirli kanlar yüzeye çekilerek, vücut yüzeyinde bu notalarda küçük kesikler açılarak kanın dışarı akıtılması işlemidir.

Kızılay’a giderek verdiğimiz kanlar, veya muayene için verdiğimiz kanlar direkt olarak damardan alınır. Doku içerisinde kalan kan değildir. Hacamat ile dışarı akıtılan kan kirli ve hastalıklı olduğundan kesinlikle başka kişilere nakledilemez.

Hacamat birçok hastalık için uygulanabiliyor ve her hastalık için vücudun değişik bölgelerine uygulanıyor.

Ayrıca hacamatın Peygamber Efendimiz’in de sünneti olduğu biliniyor.

Hacamat, yukarıda da bahsettiğimiz gibi deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması işlemidir.

Hacamat İşlemi Nasıl Yapılır ve Kimler Tarafından Yapılır?

Hacamat yapılacak olan bölgelere, içinden havası alınmış bardaklarla veya bir ucundan hava çekilebilen ve içinde basınç oluşturan özel hacamat bardaklarıyla basınç yapılır ve deride biriken kanın bir noktaya gelmesi ve derinin üst yüzeyine yaklaşması sağlanır.

Üst tarafta biriken kirli kan daha sonra küçük kesikler açılarak dışarı akıtılır. Akıtma işlemi de yine basınçlı bardaklar sayesinde yapılır.

Hacamat kesinlikle bu işin eğitimini almış kişiler tarafında yapılmalıdır. Basit bir işlem gibi görünse de bilmeyen kişiler tarafından yapılması sizi büyük tehlikeye sürükleyebilir.

Hacamat işlemin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..
Youtube Dizi İzle,Youtubediziizle,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD,Youtube Fragman İzle,Youtube Dizi Tek Parça İzle,Youtube Tek Parça İzle,Yotube Full İzle,Youtube Dizi İzle,Youtubedizi,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Fragmanı İzle Youtube,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD Dizi İzle,Youtube Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Tv Yemek Programları,Yemek Tarifleri,Resimli,Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Televizyon Yemek Programları İzle,Yemek Programları Canlı İzle,Full İzle,Online


0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More