Blogunuza Favicon EkleyinTarayıcı sekmesinde sitenize ait görünen resimdir.Eğer blogger kullanıcısıysanız ve faviconunuzu değiştirmediyseniz,kullandığınız favicon bloggera ait olan turuncu renk,içerisine beyazla yazılmış olan B simgesidir.Blogger kullanıcıları artık kendilerine ait faviconu rahatlıkla yükleyebilecekler.Düşünsenize yemek tarifleri yazan blogcunun blogunu ziyaret ettiğinizde tarayıcı sekmesinde tuzluk,ekmek,kaşık... gibi bir resmin olduğunu yada teknoloji blogunda tarayıcı
sekmesinde bilgisayar resmi,ipad...olduğunu, blogunuz daha ilgi çekici ve şık bir görünüm kazanmış olamaz mı?.Aşşağıdaki resimde gördüğünüz tarayıcı sekmesinde, sol taraftaki favicon yüklenmemiş bloga ait bir görüntü, sağ taraftaki ise kullanıcın yüklemiş olduğu resmin tarayıcı sekmesinde görünen hali.Siz bu resmin yerine istediğiniz herhangi bir remi yükleyebilirsiniz.

Şimdi sizlere blogunuza ait faviconu nasıl değiştirebileceğinizi  iki yolla anlatalım.
1.Yöntem:Blogger hesabımızla giriş yaptıktan sonra;Kumanda Paneli> Tasarım Sayfasına gidiyoruz.Aşşağıda resimdede gördüğünüz gibi Sık kullanılan Simge Düzenle linkini tıklayın.
Linki tıkladığımızda açılan pencerede Dosya Seç butonunu tıklayın ve bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz resmi seçin.Seçtiğiniz resmin boyutunun 100 KB  küçük olmasına dikkat etmelisiniz.Resim seçme işlemi bittikten sonra kaydediyoruz.Artık blogumuzu ziyaret ettiğimizde tarayıcı sekmkesinde seçtiğimiz resmin yer aldığını göreceğiz.
2.Yöntem:Kumanda Paneli>Tasarım>Htmlyi Düzenle yolunu takip ediyoruz.Kodlar içerisinde Ctrl+F yardımıyla <body> kodunu aratıyoruz.
Aşşağıdaki kodu kendimize göre düzenledikten sonra bulduğumuz <body> kodunun hemen üst satırına yapıştırıyoruz ve ardından şablonumuzu kaydediyoruz.
</script>
<link href='http://4.bp.blogspot.com/-LgV8jKzdp1A/Tp13fpn6bDI/AAAAAAAADTI/wtWuYessi5I/s000/pg_icon.png' rel='shortcut icon' type='image/vnd.microsoft.icon'/>
</head> 
Faviconumuzu(Tarayıcı sekmemizde görünecek resmi) daha önceden web ortamına yüklemiş olmamız gerekir.Kod içerisinde kırmızıyla yazdığımda bu resmimizin URL adresi.
Artık faviconumuz blogumuza yüklendi.Hayırlı olsun:)

Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Digg * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * Ödev Sitesi * Yemek Tarifi * Bedava Backlink * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Güncel * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr * İşler Güçler Dizisi * Kötü Yol Dizisi * SSK SGK BAĞKUR SORGU EKRANI

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More