19 – 28 Kasım 2012 KPSS 20 Bin Memur AlımıKPSS Memur Alımları Kasım 2012,

Kasım Ayı 20 Bin Memur Alımı,

Ortaöğretim Önlisans Kasım 2012 KPSS Memur Alımları,

Herkesin merakla beklediği KPSS ortaöğretim ile önlisans sınavının
açıklanmasının ardından memur alımlarının ne zaman yapılacağı idi. Devlet tarafından açıklama yapıldı. Kasım ayı itibari ile 20 Bin memur alımı yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı, ikinci yerleştirmeleri 19-28 Kasım arasında yapacak.

Memur

Hangi Kuruma Kaç Memur Alınacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre son 10 yılda 316 bini öğretmen olmak üzere toplam 908 bin kişi memur oldu. En büyük alım 140 bin memurla geçen yıl olurken, bu yıl kamuya 70 bin kişi alındı. Gelecek yılın bütçesinde ise 9 bin personel alımı öngörülüyor. Bütçeden kamu çalışanlarına ayrılan pay geçen yıl yüzde 28′e bu yıl da yüzde 30′a ulaştı. Haziran ayında, KPSS sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 17 bin 387 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunuldu.

Gelen talebin yüzde 16.73′ü orta öğretim, yüzde 27.47′si ön lisans ve yüzde 56′sı da lisans düzeyinde oldu.

KPSS 2012/1  Yerleştirme Sonuçları  

İşte son 2 yılın tercih alma ve yerleştirme sonuçları açıklanma tarihleri:

KPSS 2011/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme ;

Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.
Adaylara duyurulur.

KPSS 2012/1 Yerlestirme Sayisal Bilgiler
KPSS-2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Ortaöğretim)
KPSS-2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Önlisans)
KPSS-2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Lisans) Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Digg * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * Ödev Sitesi * Yemek Tarifi * Bedava Backlink * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Güncel * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr * İşler Güçler Dizisi * Kötü Yol Dizisi * Veda Dizisi * Yeni Vadi * SSK SGK BAĞKUR SORGU EKRANI

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More