'Dünyanın en iyi işvereni'Sosyal paylaşım sitesi Facebook dünyada çalışılacak en iyi şirket olarak gösterildi. 

ABD’li iş memnuniyeti araştırmaları yapan Glassdoor şirketinin son araştırması çalışanların en çok memnun oldukları şirketleri sıraladı.

Toplam kullanıcı sayısı 1 milyar kişiyi geçen Facebook, dünya üzerinde en çok çalışılmak istenen şirket olarak gösterildi.

Google listede altıncı sırada yer alırken, en çok çalışılmak istenen şirketler listesinde ilk 20’de genelde teknoloji şirketlerinin yer aldığı görüldü.
Araştırma Glassdoor’un incelemeye aldığı şirketlerin web sitelerine yerleştirdiği anketlere göre şekilleniyor.
Glassdoor’un Employee’s Choice Awards adıyla bilinen bu araştırmaları iş dünyasının en saygın anketlerinden biri olarak kabul ediliyor.Geçen yıl Aralık ayı itibariyle şu anda 4 bin 619 çalışanı olan Facebook, Ekim 2012’de Londra’da yeni bir departman daha açtı.
GEÇEN YIL ÜÇÜNCÜYDÜ
Facebook geçen yıl aynı listede üçüncü sırada yer almıştı.
New York Times’ın araştırmasına göre Facebook çalışanları mesai saatleri sırasında langırt oynamaktan, her yıl düzenlenen video oyunu yarışmalarına katılmaktan ve pinpon oynamaktan büyük keyif alıyor.
Glassdoor’a Facebook hakkında yorum yapan çalışanlardan birinin sözleri şirketin neden en çok çalışılmak istenen yer olduğunu özetler nitelikte:
“Şirkette atmosfer inanılmaz. Herkes şirketi daha iyi bir yere getirmek için ortak çalışıyor ve birbirine inanıyor. Herkes herkese yardıma açık ve her zaman arkasında duruyor.”

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More