Evde Kaş Alma TeknikleriSürekli kuaföre gidemiyor ve evde kaşlarınızı almak istiyorsunuz fakat bir türlü şeklini bozmadan yapamıyorsanız, vereceğim basit bir kaç taktiği uygulayarak kuaföre gitme zamanınızı uzatabilirsiniz.


KAŞ ALMA TEKNİKLERİ
  • Öncelikle kaşınızı almadan birkaç dakika önce kaşlarınız da ılık suya batırılmış pamuklardan bekletin, bu acı hissini azaltacaktır.
  • Daha sonra kaşlarınızı ince bir tarakla yukarı doğru tarayın.
  • İlk önce kaşınızın altında bulunan tüyleri alın. Bunu yaparken diğerlerine göre daha kısa olanları alırsanız yeni çıkmış olanları almış olursunuz ve kuaförün yaptığı düzeni takip etmiş olursunuz.
  • Kaşlarınızın alt kısmını aldıktan sonra eğer kaşınızın boyunu kısaltıyorsanız ince uçlu bir makas yardımıyla kaşınızı boyundan kısaltın. Bunu yaparken kaşınızı ters V şeklinde düşünebilirsiniz. Bu ter V nin ilk önce sol tarafını eğimli bir şekilde sadece uçlarından kısaltın.
  • Daha sonra da sağ tarafında aynı işlemi yapın. Kaşlarınızın boyunu çok kısaltmak çok kötü bir görünüme neden olacaktır o yüzden sadece uçlarından kesmeyi unutmayın.
  • Şimdi kaşınızı düzeltin ve kaşınızın üstünü yeni çıkan tüyleri almaya dikkat ederek alın. Eğer ip kullanmaya yatkınlığınız varsa ip kullanarak kaşlarınızın üstünü alabilirsiniz. İple kaşı almak hem sırayı takip etmenizi hem de işinizi daha çabuk bitirmenizi sağlar. İple aldıktan sonra kalan küçükleri de cımbızla temizleyebilirsiniz.
  • Diğer kaşınızı alırken iki kaşınızın alt ve üst sıralarının birbirine paralel olması gerektiğini unutmayın. Tüyleri cımbız ile alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise tüyleri uzama yönüne göre ve köküne çok yakın şekilde çekmeniz gerektiğidir. Bu şekilde almazsanız tüyün kırılmasına sebep olabilirsiniz. Uzama yönünün tersine çekmek ise hem gözeneği büyütür hem de batıklara sebep olabilir.
  • Son olarak kaşlarınızın alt kısmını iple asla iple almayın ve aldırmayın. Bu kısım ince deri olduğu için uzun sürede bu derinin sarkmasına sebep olurken kısa sürede de batıklara sebep olabilir.
  • Kaşlarınızı aldıktan sonra ise kuru bir cilde sahip iseniz mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız. Kaş alma işlemi derinin soyulmasına ve kurumasına sebep olabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More