Google 3D Maps’i Apple’dan Önce GetirdiApple‘ın iOS 6‘yla birlikte Google Maps‘e bağımlı olmaktan çıkacağı ve kendi Maps uygulamasıyla 3 boyutlu haritaları iOS kullanıcılarına sunacağı biliyor.
Eğer şu an hala iOS 6‘nın betasını kullanıyorsanız yeni harita uygulamasını da kullanıyorsunuz demektir.


Fakat Google, iOS 6′ya geçiş tamamlanmadan önce iOS 5.1.1 için haritalar uygulamasını güncelleyerek Apple’dan önce 3 boyutlu harita hizmetini iOS’un stabil sürümüne getirdi.
Güncellenen uygulama sayesinde haritaları artık 3 boyutlu olarak kullanabileceksiniz. Bunu yapmak için iPhone 4S sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü uygulama fazla donanımsal güç gerektiriyor. Bunu da yalnız iPhone 4S modeli karşılayabiliyor.
Android kullanıcıları haziran ayından beri çok geniş bir alanda olmasa da 3 boyutlu haritaları kullanabiliyor. Google‘ın planları bu yılın sonuna kadar 300 milyon insanın bu uygulamadan faydalanır hale gelmesi olarak belirlenmiş.
Son olarak Google‘ın haritalar uygulamasının iOS 6‘dan çıkarılmasının beraberinde, firmanın uygulamayı App Store üzerinden indirilebilir halde tutup tutmayacağı bilinmiyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More