İş Müfettişi Yardımcılığı sınav ilanıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacak sınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığından:
İŞ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan 150 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına Ankara’da yapılacak sınavla, 50 SOSYAL ve 100 TEKNİK yüksek mühendis veya mühendisi olmak üzere İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.
Sınava katılma şartları;
A) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki nitelikleri haiz olmak,
B) Sınavın yapıldığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
C) 2011 veya 2012 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve İşin Yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-46 puan türünden en az 75 puan, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-13 puan türünden en az 75 puan almış olmak,
(Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (200 Sosyal, 400 Teknik) sayıda adaya sınava giriş belgesi gönderilerek sınava davet edilecektir. Ancak sınava davet edilecek son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylarda sınava çağırılacaktır.)
D) İşin yürütümü ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksek okullardan birini bitirmek,
İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için; Tıp Doktoru, Mimar, Elektrik, Maden, Jeoloji, Metalurji, İnşaat, Elektronik, Makine, Kimya, Endüstri, Fizik, Bilgisayar, Tekstil, Petrol, Uçak, Gemi, Çevre yüksek mühendisi veya mühendisi olmak,
E) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli olmak,
F) Tutum ve davranışları, varsa sicili yönünden müfettişliğe engeli olmamak,
G) Bu sınava ikiden fazla girmemiş olmak,
H) Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru formu ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.
Başvurular 13.08.2012 günü başlayacak, 28.08.2012 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.
Sınava girecek adaylar Bakanlığımız www.csgb.gov.tr internet sayfasında yer alan bağlantı üzerinden doldurarak imzalayacakları başvuru formu çıktısı ve ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, yukarıda belirtilen belgelerin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç, son başvuru tarihi olan 28.08.2012 mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmaz. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri gönderilmeksizin yapılacak online başvuru kabul edilmez.
Yazılı sınav 22.09.2012 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek, sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren sınav giriş belgesi, sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla gönderilecektir.
Adaylar alacakları “Sınav Giriş Belgesi” ile ayrıca fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih yazı ile bildirilecektir. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın giriş katında, www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.
Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile başvuru formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan ve www.itkb.gov.tr ve www.csgb.gov.tr internet adreslerinden edinilebilir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İş Teftiş Kurulu Başkanlığı
İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA

Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Digg * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * Ödev Sitesi * Yemek Tarifi * Bedava Backlink * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Güncel * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr * İşler Güçler Dizisi * Kötü Yol Dizisi

1 yorum:

"merhabalar arkadaşlar, ilanınız öncelikle hayırlı olsun. ben teknik kısımdan iş müfettişi yardımcısıyım. burada yazmak kurum tarafından pek hoş karşılanmadığı için yalnızca imkanlar ve sınav konuları hakkında ufak bir iki bilgi vereceğim. tabi teknik kısımla ilgili söylediklerim.

öncelikle uzun bir sürece hazır olun. daha önceki süreçler yaklaşık 6-7 ay sürdü. eylül sonu ekim başı gibi yazlı sınava giren gruplar mart ortalarında işbaşı yaptılar. ilk olarak ankara da gördükleri eğitimin ardından 10 bölgede bulunan grup başkanlıklarına gönderildiler. bu şehirler istanbul,ankara,bursa,izmir,antalya,samsun,zonguldak,adana,erzurum,

malatya bu gruplara bağlı illerde teftiş çalışmaları programlı bir şekilde yürütülüyor. http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/itkb.portal?page=idariyapilanma&id=1.2 baktıkları illere buradan bakabilirsiniz.

maaşı merak ediyorsanız son zamların ardından 2900 3000 arası bir miktar. şehir dışına çıkarsanız günlük 47,45 tl+konaklama masrafları. gelir vergisi kesildiği için kesilmeler oluyor ve azalıyor maaş miktarı. kurum içindeki üstadların hepsi birbirinden değerli ve iyi niyetli insanlar. bilgilerini seve seve sizinle paylaşırlar. gelelim sınav konusuna bir yazılı bir mülakat olacak. yazılıda 20 soru oluyor. ilk 7 soru zorunlu. Bu sorular genellikle anayasadaki çalışma hayatıyla ilgili maddelerden,iş kanunundan , iş teftiş tüzüğünden çıkıyor. bu kanunlardaki tanımlara şartlara sıkıca bakmakta fayda var.geri kalan 3 soru yönetmelikler ağırlıklı ve iş kanunundaki bazı detaylardan oluşuyor. bu 3 soruyu 13 sorunun içinden seçiyorsunuz forumları araştırırsanız eski soruları görebilirsiniz. bunlara ek olarak yeni iş sağlığı ve güvenliği kanunu çıktı. buna da iyi bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. hepinize iyi çalışmalar şimdiden başlayın derim çünkü mevzuat fazlasıyla yoğun ve eğitim aldığınız disiplin gereği bu konularda yeterince bilgi sahibi olmayabilirsiniz."

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More