IPhone 6 Teknik Özellikleri Fiyatı ve Çıkış TarihiApplenin İPhone 5 ve 5S'in çıkışından sonra İPhone 6nin nasıl  olacağı konusunda bir çok düşünce ortaya çıktı.

Özellikle kamera konusundaki beklentiler tam karşılanmadığı için yeni nesil iPhone 6 daha bir merak ve heyecanla beklenmeye başladı.


Apple yeni nesil iPhone 6 telefonunu 2014 2.çeyrekte açıklayacak, 3. çeyrekte de satışına başlanacak. Yeni nesil telefonun ülkemize gelmesi ise 2014 Kasım ayını bulacaktır. Haziran ayında Apple konferansında yeni nesil iPhone ile tanışmaya hazır olun. iPhone 5C'nin Türkiye fiyatı çok pahalı iPhone 5C'nin Türkiye fiyatı çok pahalı iPhone 5C hiç de ucuz olmayacak. iPhone 5c'nin açıklanan Türkiye satış fiyatları hayli yüksek. GSM operatörlerinde tarifeler ise bakın nasıl;

İPHONE 6 HANGİ EKRAN BOYUTUNA SAHİP OLACAK

Apple, yeni nesil iPhone 6′da daha büyük bir ekran kullanacak. Kimi haberler bu ekranın 4,7 inç HD ekran olacağı kimi kaynaklarda 5,7 inç Full HD bir ekrana sahip olacağını yazıyor. Hangi boyutun kazanacağına şu anda Apple’da bir karar vermiş gibi görünmüyor ama Amerikan Finans Sektörünün liderler firmalarından biri olan Cantor Fitzgerald’tan Brian White telefonun çok daha büyük ekranlı olacağını açıkladı.

DisplaySearch isimli araştırma firması Apple’ın  ürünleri hakkında hep doğru tahminlerde bulunan mükemmel bir kaynak olmuştur bizler için. DisplaySearch Apple’ın 2.014 yılı içinde çıkaracağı telefonların ekran teknolojileri ile ilgili ayrıntılı bir tablo yayınladı.

Buradan da görüleceği üzere Apple yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 (Big) adını verebileceği iki adet ürünle yoluna devam edebilir. Phablet ürünlerin tüm dünyada çok fazla satılarak herkes tarafından beğenildiğini gören Apple’ın böyle bir satış strateji benimsemesi muhtemel. DisplaySearch Analiz Firmasının da bir çok ekran üreticsi ile görüştüğünü varsaydığımızda hep doğru analizler yapan firmanın bu tablosuna da güvenmek kalıyor bize.  Peter Misek adlı analistte iPhone 6 ile ilgili 4,8 inç ekranı işaret ediyor. Bu dönemde Amerika’da teknoloji ile ilgili her analisti farklı bir ekran boyutu telaffuz ediyor. Şimdilik bilinen tek şey ise daha büyük bir iPhone’un cebimize gireceği.

YENİ A8 İŞLEMCİ NASIL ÜRETİLECEK

Samsung ile Apple dünya arenasında sürekli kavga ediyor ve mahkemelerde savaşıyor gibi görünsen de iPhone 5S içinde kullanılan 64 bit A7 işlemcisi Samsung tarafından üretiliyor. Apple’ın TSMC (Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş.) ile A7 işlemcilerin üretimi konusunda anlaştığı bir süre önce gündeme gelmişti ama üretim sürecindeki bazı eksikliklerden dolayı çipleri Samsung üretmek durumunda kalmıştı. Apple’ın yeni nesil iPhone 6′da yada iPhone 6S’te kullanılması planlanan A8 işlemcisinin TSMC (Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş.) tarafından üretilmesi planlanıyor. Böylece firmanın Samsung bağımlılığının da önüne geçilecek. Bakalım TSMC 20 nanometre üretim teknolojisinin zorluğunun üstesinden gelebilecek mi?

İPHONE 6 İÇİN KONSEPT ÇALIŞMALAR

Zaman zaman yeni nesil iPhone cihazlar için inanılmaz konsept ürünler gösteriliyor. Bunlar keşke gerçek olsa dediğimiz ürünler. LG G2 telefonunda neredeyse ekranın yan taraflarında çıtasız bir konsept yaptı. Bu konsept bir çok kullanıcı tarafından da oldukça beğeni kazandı. Yeni nesil iPhone telefonlarında bundan daha ilerde bir teknoloji benimseyeceğini düşünüyorum. Yeni telefonun nasıl ve ne şekilde olacağını bilmesem de Apple’ın plastik iPhone 5C’den çok kötü bir tecrübe edinerek yeni telefonunun içinde bile plastik kullanacağını zannetmiyorum.

displaysearch.png

İPHONE 6′NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NE OLACAK

The Wall Street Journal Apple’ın 6 inç bir telefon hakkında testlere başladığının haberini bu hafta yayınlamıştı. Ben yeni nesil telefonun 5,7 inç boyutunda olacağını düşünüyorum. İOS 7 ile gelmesi kesinleşen telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Apple’ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakabiliriz. iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD,  5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Sadece tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S’te kullanılacaktır.Bu heberimizde de bu İPhone 6 olabilirmi dediğimiz bir kaç fotoğraf göstereceğim..


0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More