Almanya 1-0 Arjantin Maçın Geniş Özeti Ve Gollerini Kupa AlmayanınAlmanya-Arjantin maçı golleri izle,Almanya-Arjantin maçı geniş özeti izle,Almanya 1-0 Arjantin Maçı Geniş Özeti ve Golleri İzle (Dünya Kupası Finali TRT 1 İzle) Almanya Arjantin Maçı Canlı İzle, Almanya Arjantin Maçı Final Maçı İzle, Almanya 1-0 Arjantin Final Maçı İzle, Dünya Kupası 2014 Kupa Töreni, Dünya Kupası Kupa Seramonisi İzle, Almanya Arjantin Kupa Töreni, Kupa Töreni Canlı İzle, TRT 1 İzle, Dünya Kupası Finali TRT 1 İzle, TRT 1 Canlı İzle, TRT 1 Canlı İzle, TRT 1 Almanya Arjantin Kupa Töreni İzle, Almanya 1-0 Arjantin İzle, Almanya 1-0 Arjantin Geniş Maç Özeti ve Golleri İzle...


2014 Dünya kupası final maçında Almanya Arjantin'i normal süresi 0-0 biten maçta uzatma dakikalarında Mario Götze'nin 113 dakikada attığı gol ile 1-0 yenerek 2014 Dünya kupası şampiyonu oldu.

Muhteşem bir maça sahne olan Almanya Arjantin maçında heyecan en üst seviyedeydi.Çekişmeli geçen maçta Almanya gülen taraf oldu ve kupayı ülkesine götürmeye hak kazandı.

ALMANYA-ARJANTİN MAÇI GENİŞ ÖZETİ VE GOLLERİ İZLE!!!


Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası Final mücadelesinde Almanya ile Arjantin karşı karşıya geldi. Maracana Stadı'nda oynanan mücadelenin normal süresi 0-0 sona erdi. Uzatma dakikalarında sahneye çıkan Mario Götze, Dünya Kupası'nı Almanya'ya götürdü.

İki takım da maç boyunca bir çok gol pozisyonunu değerlemezken dakika 30'da Higuain'in attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi.

Bu skorun ardından Almanya 1990 Dünya Kupası'nın tam 24 yıl sonrasında en büyük kupayı kazanmayı başardı.

ALMANYA TARAFI
Bulunduğu her organizasyonun favorisi olmak sizce nasıl bir duygudur? Türkiye’den bakınca gıpta edilecek bu duruma Almanlar alışkın. ‘Turnuva takımı’ olarak adlandırılan Almanya, doğru sistemle futbolda hangi konuma gelinebileceğini ete kemiğe bürünmüş hali. Gerek Avrupa Şampiyonası gerek Dünya Kupası olsun, onlar için değişen bir şey yok; değişmeyen tek özellikleri ise disiplinleri. Üstün fizikleri ile nam salan Panzerler, 2000’lerin ikinci yarısından sonra gömlek değiştirip teknik oyuncularla yüksek fizik kapasiteyi harmanlama başarısını gösterdi. Bunu sadece futbola indirgemek de doğru olmaz. Ülkede bulunan göçmenlerle barışık bir hale gelen Almanlar bunun meyvelerini futbolda da topluyor. Bu sentezin mimarı şüphesiz teknik direktör Joachim Löw.

İlk tur maçları
4-0 Portekiz
2-2 Gana
0-1 ABD

2. Tur
2-1 Cezayir

Çeyrak final
1-0 Fransa

Yarı final
7-1 Brezilya


Kilit oyuncu: Mesut Özil

Arsenal ile iyi başladığı sezonu kötü tamamlayan Mesut Özil, Almanya için çok şey ifade ediyor. Beraber oynamaya alıştığı arkadaşlarıyla Brezilya’da etkisiz olacağını düşünmek biraz safça olur. Löw onu takımın merkezine oturtacaktır.

Teknik direktör: Joachim Löw

Silik bir futbolculuk kariyerinin ardından teknik adamlığa adım atan Joachim Löw’ün yükselişi 2004’te Jürgen Klinsmann’ın yardımcısı olarak göreve başlayınca gerçekleşti. İki yıl yardımcı antrenörlük koltuğunda oturan Löw, 2006’dan bu yana patron konumunda. Bu süre zarfında Almanya bir Avrupa ikinciliği iki de dünya üçüncülüğü elde etti.

Tecrübe Turnuva oynama alışkanlığı
Sorumluluk alacak oyuncusu sayısı fazlalığı

Eksileri
Oyun içinde bazen kopabiliyorlar.ARJANTİN TARAFI
Güney Amerika denince akla futbol ve samba geliyorsa Arjantin’in tangosundan henüz haberdar olmamışsınız demektir. Buenos Aires’te doğan ama araştırmacılara göre sınır komşusu Uruguay’dan Arjantin’e kayan tango, Güney Amerika’nın en özel danslarından biridir. Saygınlığını eşsiz müziği ve görsel şöleni ile tüm dünya tarafından tanınmıştır. Güney Amerika’nın en dibinde Şili’in komşusu olan Tangocular, Maradona ile dünyanın tam ortasına demir attı. Maradona’nın tacını devralan essi, bu krallığı en büyük rakibi olan Brezilya’nın evinde düzenlenecek olan Dünya Kupası’yla tüm evrene duyurmak istiyor. Buenos Aires’ten hareket edecek olan Arjantin, Brezilya’nın kalbinde, Maracana’da (Rio de Janeiro) grup maçlarını oynayacak. Son Dünya Kupası ve Copa America tecrübeleri oldukça tatsız geçen Arjantin, belki de eline geçen en büyük fırsatı değerlendirmek istiyor. Brezilya’da kalkacak bir Dünya Kupası’nın Arjantin futbol tarihini yeniden yazacağını bilen futbolcular, geride kalan son dört büyük kupayı unutarak önüne bakıyor.

Finale nasıl geldi?
2-1 Bosna-Hersek
1-0 İran
3-2 Nijerya

1. Tur
1-0 İsviçre

Çeyrek final
1-0 Belçika

Yarı final
0-0 Hollanda (4-2p)


Kilit oyuncu: Lionel Messi

Arjantin’in değil, dünyanın her maçını başka bir gözle izleyeceği Lionel Messi, Barcelona’da özellikle sezonun ikinci yarısını dinlenerek geçirdi. Maradona ve arkadaşlarından sonra kupa kaldıran jenerasyonda olmak isteyen Messi, sadece geçen sezonlarda yaptıklarını Arjantin formasıyla tekrarlarsa çeyrek asırdan fazla süren bu özlem sona erecek gibi görünüyor.

Teknik direktör: Alejandro Sabella


Almanya-Arjantin maçı golleri izle,Almanya-Arjantin maçı geniş özeti izle,Almanya 1-0 Arjantin Maçı Geniş Özeti ve Golleri İzle (Dünya Kupası Finali TRT 1 İzle) Almanya Arjantin Maçı Canlı İzle, Almanya Arjantin Maçı Final Maçı İzle, Almanya 1-0 Arjantin Final Maçı İzle, Dünya Kupası 2014 Kupa Töreni, Dünya Kupası Kupa Seramonisi İzle, Almanya Arjantin Kupa Töreni, Kupa Töreni Canlı İzle, TRT 1 İzle, Dünya Kupası Finali TRT 1 İzle, TRT 1 Canlı İzle, TRT 1 Canlı İzle, TRT 1 Almanya Arjantin Kupa Töreni İzle, Almanya 1-0 Arjantin İzle, Almanya 1-0 Arjantin Geniş Maç Özeti ve Golleri İzle...

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More