Facebook’ta sahtekarlara dikkat! dolandırılmayınDünya’nın en gözde sosyal ağlarından olan Facebook’a dadanan sahtekarlar, farklı bir yöntemle insanları dolandırmaya başladılar. Kullanıcıların profillerini kopyalayan ve Sahte Profil aracılığıyla kişilerin arkadaşlarına ulaşan dolandırıcılar ele geçirdikleri cep telefonları aracılığıyla gönderdikleri SMS’ler ile sözde “ZOKA” isimli bir şirketten aldıkları servis için ücret talep ediyorlar.
Dolandırıcılar, Facebook’ta kayıtlı olan kişilerin profillerini kopyalayarak
oluşturdukları sahte profiller sayesinde, o kişinin arkadaşlarına ilk önce arkadaşlık isteği gönderiyorlar. Sözde tanınan kişi olduğu için arkadaşlık isteğini geri çevirmeyen kullancılara, “numaranı kaybettim tekrar verir misin” diyerek mesaj atıyorlar. Telefon numarasını gönderenlere, bu kez cep telefonlarına bir fatura bilgisi geliyor.

Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Digg * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * Ödev Sitesi * Yemek Tarifi * Bedava Backlink * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Güncel * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr * İşler Güçler Dizisi * Kötü Yol Dizisi * Veda Dizisi * Yeni Vadi * SSK SGK BAĞKUR SORGU EKRANI

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More