2014 CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ ADAYI İSİMLERİ VE SONUÇLARI2014 CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI KİMLER...

Aylardır aralıksız süren Yerel Seçim hazırlıkları nihayet 30 Mart günü tüm vatandaşların oy kullanması ile sona erdi. Aylardır merakla beklenen seçim sonuçlarının da açıklanması ile son buldu.
Şimdi ise vatandaşın ve partilerin gözü önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2014 Cumhurbaşkan'lığı seçimi ne zaman olacak, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2 tur olarak yapılacağını ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarında oy kullanabileceklerini açıklayan
Yüksek Seçim Kurulu YSK Cumhurbaşkanlığı seçimi için seçim tarihini belirledi. Yüksek Seçim Kurulundan yapılan açıklamaya göre 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 10 Ağustos 2014 Pazar günü, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu ise 24 Ağustos Pazar günü yapılacak.
Cumhurbaşkanı adayları kimler diye merak edilen konu için Yüksek Seçim Kurulu açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı seçiminin tarihini açıkladı.

Türkiye 2014 Seçimleri

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi ve Seçim Sonuçları 

2014 Cumhurbaşkanlığı seçim tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2 tur olarak yapılacağını ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarında oy kullanabileceklerini açıklayan Yüksek Seçim Kurulu YSK Cumhurbaşkanlığı seçimi için seçim tarihini belirledi. Yüksek Seçim Kurulundan yapılan açıklamaya göre 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 10 Ağustos 2014 Pazar günü, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu ise 24 Ağustos Pazar günü yapılacak.


2014 Cumhurbaşkanı Adayları Kimler

- Deniz Baykal
- İlker Başbuğ
- Abdullah Gül
- Recep Tayyip Erdoğan
- Meral Akşener


Vatandaşlar tarafından merak edilen diğer bir konu Cumhurbaşkanı adayları kimler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyacak mı, CHP nin Cumhurbaşkanı adayı kim tüm bu sorular zamanla yanıt bulacak fakat şu aralar konuşulan isimler şunlar.


Bugüne Kadar Kimler Cumhurbaşkanı Oldu?

1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana 10 farklı Türk vatandaşını cumhurbaşkanlığı makamına getiren 18 cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Mustafa Kemal ATATÜRK ve İsmet İnönü dört defa, Celâl Bayar üç defa, Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül bir defa cumhurbaşkanlığına seçildiler. Kenan Evren ise seçilmeden cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanları 2007'de Anayasada yapılan değişikliğe kadar meclis tarafından bir defa yedi yıllığına seçilmekteydi, bundan sonra halk tarafından en fazla iki defa beş yıllığına (5+5) seçilecektir.cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman, cumhurbaşkanı adayı kim, cumhurbaşkanı aday isimleri açıklandı mı, cumhurbaşkanı adayı kim oldu, cumhurbaşkanı seçiminde kimler aday, cumhurbaşkanı ne zaman seçilecek, cumhurbaşkanı seçim tarihi ve adayları, cumhurbaşkan adayları kimler oldu, cumhurbaşkanı aday olanlar kimler, cumhurbaşkanı adayı olmak için neler gerekli, tayyip cumhurbaşkanı adayımı, tayyip erdoğan cumhurbaşkanı adayı olacak mı, tayyip cumhurbaşkanı adayı oldu mu, chp cumhurbaşkanı adayı kim, mhp cumhurbaşkanı adayı kim, akp cumhurbaşkanı adayı kim


..:: CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ::..
Youtube Dizi İzle,Youtubediziizle,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD,Youtube Fragman İzle,Youtube Dizi Tek Parça İzle,Youtube Tek Parça İzle,Yotube Full İzle,Youtube Dizi İzle,Youtubedizi,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Fragmanı İzle Youtube,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD Dizi İzle,Youtube Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Tv Yemek Programları,Yemek Tarifleri,Resimli,Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Televizyon Yemek Programları İzle,Yemek Programları Canlı İzle,Full İzle,Online, sinema çekimi filim izle filmi sinema çekimi izle full (watch full movie theater shooting)Yeni çıkan yerli, yabancı filmleri indirmeden online ve full izleyebileceğiniz sinema platformu.. Filmi Türkçe Dublaj Tek Parça Full izle Full Online Hd Kalitesinde Türkçe Alt Yazılı Bedava Yabancı Film İzle, Şirinler İzle, Şirinler Filmi İzle aşk dizisi oyuncuları,aşk dizisi konusu,aşk dizisi kimler oynayacak,aşk dizisinin konusu son aşk,son aşk dizisi hangi kanalda,son aşk dizisi hangi kanalda başlayacak,hazal kayanın yeni dizisi hangi kanalda olacak,aşk dizisi kanalı hangisi dizi,Justin tv izle sitemizde canlı maç izle imkanı sunmaktayız. Lig tv izle hariç justintv sayesinde canlı maç izleme keyfi yaşayın magazin,aşk dizisi,hazal kaya son dizisi,hazal kaya yeni dizisi,hazal kaya aşk dizisi,aşk dizisi oyuncuları,aşk ne zaman başlıyor,hazal kaya,hazal kaya hangi dizide oynayacak,hazal kaya yeni dizisinin ismi,hazal kaya yeni sezonda hangi dizide olacak,hazal kayanın yeni dizisi ne zaman başlayacak,

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More