PTT'ye 6 farklı branşta toplam 3534 personel alınacak.
Alınacak Personelin Büyük Kısmı Ankara, İstanbul, İzmir Ve Kocaeli İllerinde Olacak.
PTT Personel Alımında Sadece 4 Yıllık Lisans Mezunlarından 2012 KPSS P3 Puanı İle Personel Alımı Yapacak. Alımı Yapılacak Kadroların Ağırlıklı Olarak İİBF Ve İstatistik Mezunlarından Oluşacağı Belirtildi.

PTT Bir Kamu İktisadi Kuruluşudur. Personeli 399 Sayılı KHK’ye Tabi Sözleşmeli Personel Olarak Çalışır Ve Maaş İmkanları Oldukça İyidir.

İŞKUR Kamu İş İlanları
PTT İle İlgili Kanun Yürürlüğe Girince Kurum Personeline Seçimlik Hak Tanınacak Ve İsteyenler Ya 399 KHK’ya Tabi Olarak Devam Edecekler Ya Da Bunu Feshederek Şirket Bünyesinde 4857 Sayılı İş Kanununa Tabi İşçi Statüsüne Geçecekler. Yani İşsiz Kalmak Ya Da İşten Çıkarılmak Gibi Bir Durum Olmayacak.PTT'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, çeşitli branşlarda İdari Hizmet Sözleşmeli


Personel olarak 3534 personel alınacağı duyuruldu.

Açıklamada;
"Şirketimiz Merkez ve Taşra Teşkilatına 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın Bakanlar Kurulunca 4/10/2013 tarih ve 28785 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren "Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca istihdam edilmek üzere ekli listede ili, ilçesi, unvanı, pozisyonu, adedi, sınav şekli ve nitelikleri belirtilen pozisyonlara 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından mühendis, mimar, avukat, gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker unvanlı "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel" alınacaktır."
Kadroların dağılımı şu şekilde
Mühendis: 125
Mimar:12
Avukat: 10
Tekniker :30
Gişe görevlisi: 2332
Dağıtıcı: 1025
Başvurular 21-25 EKİM 2013 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr , http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More