BİRCE AKALAY KİMDİR BİYOGRAFİSİ RESİMLERİ - BEN ONU ÇOK SEVDİM DİZİSİ OYUNCUSU BİRCE AKALAY KİMbirce akalay kimdir,birce akalay resimleri,birce akalay biyografisi,birce akalay hangi dizlerde oynadı, birce akalay kaç yaşında birce akalay.doğum tarihi,birce akalay foto galeri,birce akalay, birce akalay ben onu çok sevdim dizisi,birce akalay oynadığı diziler,ben onu çok sevdim dizisi
oyuncusu birce kim,birce akalay hangi dizide oynayacak,birce akalay resimlerini gör,ayhan kimBirce Akalay Kimdir...

Ekranların sevilen ismi Birce Akalay rol aldığı dizilerde gösterdiği oyunculuk performansları ile yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan bir isim olmuştur.
Sizlere bu yazımızda Birce Akalay kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynamıştır. Kısacası Birce Akalay'ın biyografisini paylaşacagız

Birce Akalay Biyografisi ve Resimleri....


Birce Akalay 1984 İstanbul Doğumludur.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı
(2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.
2004 Türkiye Güzelik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzelik yarışması'da Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı.
2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV 8'de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.
2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır.Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.
2009 yılında TRT1'de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009'un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır.
2009'da atv'nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı nda Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay'ın aynı yıl TRT Müzik kanalında başlayan ve TV8'de devam eden programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi devam etmiştir.
Şu anda Avşar Film yapımı ve Fox Tv de yayınlanan Yer Gök Aşk adlı dizide Havva karakteriyle Murat Ünalmış ile başrolleri paylaşan Birce Akalay aynı zamanda rol arkadaşı Ünalmış'la 2011 yılının Mayıs ayında dünya evine girmiştir.
2012 yılında ise 1,5 yıllık evlilikten sonra boşanmışlardır. 2013 yılında yakında atv ekranlarında yayınlanacak dizisi "Ben Onu Çok Sevdim" oynayacak.

ADNAN MENDERESİN HAYATININ ANLATILDI DİZİ OLAN
BEN ONU ÇOK SEVDİM DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU İÇİN TIKLAYINIZ>>>
Birce Akalay Resimleri0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More