2013 Öğretmenlere Öğretim Ödeneği Ne zaman Ödenecek
Maliye Bakanlığı, öğretim ödeneğinin yükseltilmesi ve kapsamının genişletilmesine ilişkin çalışmayı değerlendirmeye aldı. Toplu sözleşme görüşmelerinde karar çıkması halinde öğretim ödeneği iki katına kadar çıkacak ve tüm personeli kapsayacak.
Öğretmenlere, her yıl eğitim ve öğretim yılı başlangıcında verilen öğretim ödeneğinin artırılması konusundaki çalışmalar son aşamaya geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretim ödeneğinin bir maaş tutarına yükseltilmesi ve hizmetli, şef, şoför gibi sınıflara da genişletilmesine yönelik bir düzenleme hazırlayarak, Maliye Bakanlığı’na gönderdi.

Star’dan Hüseyin Özay’ın haberine göre Maliye Bakanlığı ise bütçe imkanlarını dikkate alarak, düzenlemenin öncelikle toplu sözleşmelerde görüşülmesini kararlaştırdı. Buna göre, 2014-2015 yılında memurlara verilecek zam oranları, bu yıl ağustos aylarında görüşülecek. Toplu sözleşme sürecinde, öğretim ödeneği de masaya yatırılarak karara bağlanacak.
En az 1.400 TL’ye yükselebilir
Milli Eğitim Bakanlığı’nın teklifi kabul edilirse, 2012-2013 dönemi öğretim yılı için verilen 700 liralık öğretim ödeneğinin en az bin 400 liraya çıkarılması söz konusu olacak.
Ayrıca, öğretim ödeneğinden öğretmenler dışındaki eğitim personeli de yararlanacak. Eğer bir artış yapılmazsa önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlere 740 lira düzeyinde öğretim ödeneği verilecek.

Öğretmen Ek Ders Ücret Zamları 2013

Ek ders ücreti zamlarını bekleyen öğretmenlerin ek ders ücretleri 2013 yılı için belli oldu. Brüt ve net ek ders ücretlerini, gündüz ve gece ek ders ücretlerini, normal ve özel eğitim ek ders ücretlerini, yüksek lisans ve doktoralı öğretmen ek ders ücretlerini merak edenler 2013 zamlarını bekliyordu.
Öğretmenler 2013 yılı ocak ayında vergi diliminden çıkıyor. Öğretmenler, memura yapılan yüzde 3 zamdan faydalanıyor ve %3 ek ders ücretleri artıyor.

Normal Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücretleri:
Gündüz 10,02 TL - Brüt 8,45 TL
Yüksek Lisans 9,13 TL - Doktora 9,97 TL - gece 10,74 TL - Brüt 9,06 TL - Net 9,33 TL

Özel Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücretleri:
Gündüz 12,53 TL Brüt 10,57 TL net 10,89 olacak. Gece 13,42 TL Brüt 11,32 TL net 2013 de 11,66 olacak. 2013 Ek ders ödemeleri Ocak 2012 de belirlenen maaş katsayısı üzerinden ödendiği için geçmişe dönük ek ders farkları öğretmenlere 1 aylık olarak ödenecek. Aralık ayı enflasyon farkı olursa, öğretmenlere hem maaşları hemde ek ders ücretlerinin farkları ödenecek.

Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Digg * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * İndirim Ariyorum * Yemek Tarifi * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * Memur Blog * Dinle123 * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr * İşler Güçler Dizisi * Kötü Yol Dizisi * Veda Dizisi * Yeni Vadi * SSK SGK BAĞKUR SORGU EKRANI

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More