Hac Kuraları Neden İptal Edilecek?Hac kuraları, hacı kuraları, hac kuraları neden iptal edilecek, hac kuraları neden iptal edildi, hacca kaç kişi gidecek, hac kuraları iptal edilenlerin listesi, 2013 hac kuraları, 2013 hac neden iptal, hac iptal,


2013 yılında hacca gidecek 74 bin kişinin kuraları geçtiğimiz ay çekilmişti. Hacca gitme hakkı elde eden 74 bin hacı adayını şu günlerde iptal korkusu sardı. 


Suudi Arabistan hükümeti, tüm dünyaya yaptığı duyuruda tüm ülkelerin hac kontenjanlarını %20 düşürme kararı aldıklarını bildirdi. Bu konu üzerine Diyanet İşleri Başkanlığından bir heyet hemen Suudi Arabistan'a gitti. Kontenjanların düşürülmemesi için görüşmelerde bulunan heyet malesef başarılı olamadı.

Suudi Arabistan hükümeti Kabe'nin etrafındaki genişletme çalışmaları yüzünden bu yıl sıkışıklık yaşanabileceği ve izdiham oluşabileceği endişesiyle hac kontenjanlarını düşürme kararı aldıklarını bildirdi.

Buna göre bu yıl ülkemizden hacca gitmeye hak kazanan 74 bin hacı adayından 14 800'ünün hac hakkı, yapılacak olan yeni bir kura ile iptal edilecek. Kurası iptal edilen hacı adayları 2014 yılında hacca götürülecek. 


       Hac kurası iptal edilenlerin listesi      

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More