Laptopların Pil Ömrünü UzatmakDiz üstü bilgisayarların kullanımının rahatlığı gayet açık. Ama gün geçtikçe pil ömrü azalıyor ve prize bağlı bir şekilde kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Laptoplarınız eskidiyse ve şarjı ilk günkü kadar çok dayanmıyorsa sizlere birkaç öneride bulunacağım. İşinize yarayacağına eminim.Pil en hayati parçasdır laptopun. Çoğu dizüstü bilgisayar ortalama olarak yaklaşık 3-4 saat çalışma imkanı sunuyor. Birçok nedenden dolayı daha az da sürebilir. Bazı basit yöntemleri kullanarak pil ömrünü artırabilirsiniz.


Gereksiz ağları kapatın
Bilgisayara bağladığınız usb leri çıkarmayı unutmayın. İşletim sistemindeki Bluetooth ve WiFi gibi gereksiz uygulamaları kapatın. Görev çubuğundan kapatabiliyorsunuz. Gerek olmadığı sürece boşuna enerji harcamaktan başka bir işe yaramıyorlar.
Zamanlanmış görevler
Virüs taramaları günde belirli saatlerde çalışıyor ama bu sırada şarjın azalmasını da sağlıyorlar. O sırada böyle bir tarama gereksizken bu görevin çalışması şarjın azalmasına yani 15 dk gibi bir gücün boşa gitmesine neden olur.
CD-DVD oynatıcısı
Eğer çok gerekli değilse CD ve DVD yi kullanmayın. Çünkü tahmin edemeyeceğiniz kadar enerji yakarlar ve laptopların pilini çabuk bitirirler.
Pili çıkartın
Genellikle laptop prize bağlı olarak kullanılıyorsa, bu pilin gün geçtikçe yıpranmasına neden olur. Bunu önlemek ve pilin ömrünü uzatmak için, şarj %100 dolduğunda bilgisayarı kapatın ve pili çıkarın. Prize bağlı bir şekilde kullanmaya başlayın.
Kullanılmayan uygulamaları kapatın
PC lerinizi açtığınızda arka planda bir çok uygulama, kullanılmadıkları halde enerji harcarlar. Bunun için bilgisayarda MSconfig uygulamasını bulduktan sonra çalıştırın. Böylece bilgisayarınızı açtığınızda ki çalışacak uygulamaları teker teker siz ayarlayabilirsiniz. Mesela çok nadir kullanılan kamera uygulamaları ve USB sürücülerinin çalışmasını engelleyebilirsiniz.

..:: CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ::..
Youtube Dizi İzle,Youtubediziizle,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD,Youtube Fragman İzle,Youtube Dizi Tek Parça İzle,Youtube Tek Parça İzle,Yotube Full İzle,Youtube Dizi İzle,Youtubedizi,Dizi İzle,Dizi Fragmanı İzle,Fragmanı İzle Youtube,Dizi Seyret,Full Dizi İzle,HD Dizi İzle,Youtube Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Tv Yemek Programları,Yemek Tarifleri,Resimli,Yemek Programları İzle,Yemek Programları,Televizyon Yemek Programları İzle,Yemek Programları Canlı İzle,Full İzle,Online, sinema çekimi filim izle filmi sinema çekimi izle full (watch full movie theater shooting)Yeni çıkan yerli, yabancı filmleri indirmeden online ve full izleyebileceğiniz sinema platformu.. Filmi Türkçe Dublaj Tek Parça Full izle Full Online Hd Kalitesinde Türkçe Alt Yazılı Bedava Yabancı Film İzle, Şirinler İzle, Şirinler Filmi İzle aşk dizisi oyuncuları,aşk dizisi konusu,aşk dizisi kimler oynayacak,aşk dizisinin konusu son aşk,son aşk dizisi hangi kanalda,son aşk dizisi hangi kanalda başlayacak,hazal kayanın yeni dizisi hangi kanalda olacak,aşk dizisi kanalı hangisi dizi,Justin tv izle sitemizde canlı maç izle imkanı sunmaktayız. Lig tv izle hariç justintv sayesinde canlı maç izleme keyfi yaşayın magazin,aşk dizisi,hazal kaya son dizisi,hazal kaya yeni dizisi,hazal kaya aşk dizisi,aşk dizisi oyuncuları,aşk ne zaman başlıyor,hazal kaya,hazal kaya hangi dizide oynayacak,hazal kaya yeni dizisinin ismi,hazal kaya yeni sezonda hangi dizide olacak,hazal kayanın yeni dizisi ne zaman başlayacak,

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More