İşler Güçler Ahmet Kural Kimdir, Oynadığı Filmler Diziler ve Resimleriİşler Güçler Ahmet Kural Kimdir, Oynadığı Filmler Diziler ve Resimleri

2013 Yılı Star Tv Kanalı İşler Güçler Dizisi Ahmet Kural Kimdir Biyografi Oku, Ahmet Kural Resimleri Fotoğrafları.


10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya'da dünyaya geldi. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı.

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca - Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT'de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating'lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı. Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.


İşler Güçler Ahmet Kural Kimdir, Oynadığı Filmler Diziler ve Resimleri

2010 yılında Selçuk Aydemir'in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmaktadır.

Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatrosunda; Ateşin Düştüğü Yer ve Gereği Düşünüldü oyunlarında oynadı. Müjdat Gezen Sanat Tiyatrosunda; Adı Menekşe oyununda oynadı.  Sitem (Janset ile / 2012), Fenamen, Baba adam, Yekpare, Ah şu kızlar 3, Kısa Filmlerinde oynadı. Güneşin Oğlu Filminde Ahmet Karakterini, Çalgı Çengi Filminde Gürkan Karakterini ve Memleket Meselesi Filminde Mustafa Karakterini Oynadı.


İşler Güçler Ahmet Kural Kimdir, Oynadığı Filmler Diziler ve Resimleri

2013 Yılında İşler Güçler Dizisinde Ahmet Kural Karakterini Oynadı.
2012 Yılında Behzat Ç. Dizisinde Çalgıcı Gürkan (Çalgı Çengi) (60. Bölüm) Karakterini Oynadı.
2011 Yılında Üsküdar'a Giderken Dizisinde Kasap Hasip Karakterini Oynadı.
2010 Yılında  Elde Var Hayat Dizisinde Metin Karakterini Oynadı.
2009 Yılında Ramazan Güzeldir Dizisinde Konuk Oyuncu (Mafya) Karakterini Oynadı.
2009 Yılında Bir Bulut Olsam Dizisinde Harun Öğretmen Karakterini Oynadı.
2009 Yılında Kahramanlar Dizisinde Serkan Karakterini Oynadı.
2008 Yılında Gazi Dizisinde Fırat Kalender Karakterini Oynadı.
2007 Yılında Evimin Erkeği Dizisinde Kapıcı Reco Karakterini Oynadı.
2007 Yılında Fikrimin İnce Gülü Dizisinde Savaş Karakterini Oynadı.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More