Survivor Bennu Gerede Kimdir Biyografisi ve Resimleri2013 Survivor Ünlüler Gönüllüler Yarışması Bennu Gerede Kimdir Biyografi Oku, Bennu Gerede Resimleri Fotoğrafları.

Bennu Gerede, 30 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Parsons School of Art'ta
tamamladı. Parsons’ta fotoğrafçılık eğitimi alan ve ardından da Türkiye’ye dönerek fotoğrafçılık işine soyunan Bennu Geredenin; Annesi yönetmen ve senarist Canan Gerede, babası Doktor Selçuk Gerede’dir. Nişantaşı’nın o meşhur caddesinin adı, dedesinin adını taşıyor. Dedesi, Kurtuluş Savaşı gazisi, aynı zamanda Atatürk’ün yaveri, eski büyükelçi Binbaşı Hüsrev Gerede’dir. Bennu adının manası Mısır’dan geliyormuş "Anka Kuşu" demekmiş.Bennu Gerede, 1999 yılının yılbaşında Amsterdam’da tanıştığı fotoğrafçı Koray Erkaya ile 1999 yılında Mısır’da sina çölünde Bedevi geleneğine göre evlendi. New York’ta 2000 yılında "Daren" ve "Dilan" adında ikiz oğulları oldu. 2001 yılında "Miro" Adını verdikleri bir oğlu daha oldu. 2006 yılında ayrıldılar.

Bennu Gerede, bir dönem en yakın arkadaşı Zeynep Tunuslu'nun 2001 yılında ayrıldığı eşi Ahmet Ağaoğlu'yla 2006 yılında aşk yaşamış, bu birlikteliğinden 2007'de bir de "Kai" adında 4. oğlu oldu.Bennu Gerede'nin ikizleri de dahil olmak üzere tam 4 oğlu var. Bennu Gerede, 19 mart 2010 tarihinde Cem Büyükhanlı ile evlendi. 2011 yılının mayıs ayında boşandılar.

Sosyal sorumluluk projelerinde fazlasıyla gönüllü olarak yer alan Bennu Gerede’nin Survivor’a katılma nedeni ise kendini ruhsal ve bedensel olarak test etmektir.
Survivor Bennu Gerede Kimdir Biyografisi ve Resimleri.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More