Gebze Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması
Gebze’nin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile kentte yaşanan değişimi fotoğraf sanatıyla açığa çıkarmak amacıyla gerçekleştirilen Gebze Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı.Yarışmanın düzenlenmesiyle ilgili meclis kararı Gebze Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında alındı. Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmada Gebze’nin tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik, estetik ve doğal varlıkları, sosyal ve kentsel değişim ile insanları ve yaşamı yansıtılacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 25 ARALIK 2012

“Fotoğraflarla Değişen Gebze” adı verilen ve Gebze’deki değişimi en güzel şekilde yansıtacak fotoğrafların seçileceği yarışmada son başvuru tarihi 25 Aralık Salı 2012 olarak belirlendi. TFSF onaylı yarışma renkli baskı dalında yapılacak ve fotoğraflar baskıların yanında CD veya DVD’ye kaydedilerek Gebze Belediyesi’ne teslim edilecek. Her fotoğrafçı en fazla 5 fotoğrafla yarışmaya katılabilecek. Yarışma şartnamesine göre fotoğrafların Gebze sınırları içerisinde çekilmesi gerekiyor.

SEÇİCİ KURUL VE ÖDÜLLER

Fotoğraflarla Değişen Gebze konulu ulusal fotoğraf yarışmasının seçici kurulu şu üyelerden oluşuyor: KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Fotoğraf Sanatçısı-Yazar Merih Akoğul, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Cengizhan Günesen, Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, Gebze Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Osman Nuri Çiriş.

Gebze Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre yarışmada birincilik ödülü 3 bin lira, ikincilik ödülü 2 bin lira, üçüncülük ödülü ise 1 bin lira olarak belirlendi. Ayrıca yarışmada 500 lira ödüllü üç adet mansiyon ile Gebze Belediyesi özel ödülü ve jüri özel ödülü seçilecek.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More