ZUMBA DANSI NEDİR - ZUMBA DANSI NASIL YAPILIR - ZUMBA DANSI İLE ZAYIFLAMA NASILzumba nedir, zumba nasıl yapılır, zumba yapmanın faydaları, zumba gerçekten zayıflatıyormu, zumba yapma müzikleri, zumbanın anlamı nedir, zumba ile zayıflamak mümkün mü, zumba ile zayıflamak doğru mu, zumbanın yapılma şekli nasıl, zumba dansı videoları, zumba dansı müzikleri, zumba dansı nasıl nerede yapılır, zumba salonları nerede var, zumba öğrenmek için ne yapmam lazım, zumba dansı nasıl yapılır, zumba dansının zayıflattığı doğru mu, zumba hareketleri nelerdir, zumba dansı
hareketleri, zumba dansı figürleri nelerdir,Zayıflamak ve fit bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Zayıflamak için yapılan ve başvurulan yöntemler ve diyetlerin gün geçtikçe artığı şu günlerde zayıflamak isteyenler hangi diyeti ve hangi zayıflama yöntemini kullanacağını şaşırır duruma geliyor adeta.

Uzmanların uyarılarına göre zayıflamanın ve sağlıklı, fit bir vücut için en belirgin kuralın dengeli beslenme olduğunu özelikle vurguluyorlar. Ama günümüzde zayıflamak isteyenlerin tercih ettikleri yolların başında ise spor salonları geliyor. Kimileri spor salonlarına onlarca para verip zayıflamaya çalışıyor.
Herkesin spor salonuna ayıracak zamanı olmayabiliyor. Spor salonlarına zaman ayıramayanların ve evde zayıflamak isteyenlerin tercih ettikleri yol ise Zumba dansı oluyor. Zumba dansı ile hem eğlenerek hemde hızlı bir şekilde kilo vermeye başlıyorlar.


Peki Zumba Dansı Nedir, Nasıl Yapılır,
Zumba Dansı ile Zayıflamak Mümkün mü?Zumba Dansı Nedir

Zumba, ilk olarak Shakira’nın dans hocası Beto Perez’in ortaya attığı, birçok insanın eğlenerek yaptığı çok basit bir fitness olayı. Zumba ile oldukça kolay kilo verip sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.


Zumba nasıl yapılıyor? 

Çeşitli müziklerle birlikte basit adımlarla yapılan Zumba, kalabalık bir şekilde yapıldığında çok eğlenceli bir hal alıyor. Bu yöntem Amerika’da yılın en iyi Fitness Trendi seçildi. Her yapıldığında en az 700 kalori yakabiliyorsunuz. Gerçekten çok eğlenceli. Yaptıkça her gün daha çok seveceksiniz.


Zumba’nın yararları: 

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar
Vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar
Bu yöntemle dans etmeyi öğrenmiş olursunuz
Kaslarınız çalışır
Kan basıncınız düzelir
Dans sırasında adımlara dikkat ettiğinizden kafanızı sadece o ana odaklamış olursunuz

Zumba, dans ve fitness’ın karışımından ortaya çıkmış bir zayıflama yöntemidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More