UYDU FREKANS AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR? AŞAMA AŞAMA ANLATIMFrekans değişikliği işlemi için çanak anten ayarı gerekmediği için anteninizin konum ayarıyla oynamayınız. İzleyicilerin TÜRKSAT üzerinden televizyon izleyebilmesi için otomatik tarama işleminin TÜRKSAT prom kanalından yapılması gerekiyor. 1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ‘Menü’ veya ‘ setup ‘ yazan düğmeye basınız . 2- Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘Kanal Arama’, ‘Kanal Ekleme” gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla “Ok”a basınız. 3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘Alış Frekansı’ ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden biri
belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ‘12731 ‘ değerini girin. 4- Yine aynı pencerede ‘Sembol Oranı’ olacaktır. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip ‘3333′ rakamını girin. 5 haneli ise ‘03333′ü deneyin. 5- Yine aynı pencerede bulunan ‘POL’ şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘V ‘ ya da ‘Dikey’ olacak şekilde değiştirin. 6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘3 / 4′ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. 7- “Network Arama” seçeneği “ON” ya da “Açık” konumu işaretlenmelidir. 8- Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.
Dikkat: Türksat uyduları TV/Radyo yayınları frekans listelerine Türksat web sitesinden ve Türksat Tanıtım yayınının alt yazı ve teletext özelliklerinden ulaşılabilir.

Türksat Tanıtım Yayını Parametreleri:

F:11844, Pol: V Dikey, SR:2222, FEC: ¾

Türksat TV/Radyo yayınlarına göre uydu alıcılarının otomatik olarak güncellenmesi için Türksat Tanıtım yayınının parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (network search) özelliği aktif hale getirilerek arama başlatılmalıdır. 

-- 42°Doğu TÜRKSAT-1C,2A 90 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 13°Doğu HOTBIRD 2 - 6 - 7A - 8 90-200 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 19,2°Doğu ASTRA 1E - F - G - H - KR - 2C 120-450cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 30,5°Doğu ARABSAT 2B 90-120 cm (C/Ku)
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 28,2°Doğu EuroBird™ 1 ASTRA 2 120-400 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 26°Doğu ARAPSAT 2-3 (Badr-3-4 - Eurobird 2) 90-120 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 7°Doğu EUTELSAT W3 90-120 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 5°Doğu SIRIUS-2.3 90-200 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 1°Batı THOR-1,2,3, 120-400 cm (C/Ku)
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 4°Batı AMOS-1-2 120-400 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 7°Batı NİLESAT- Atlantic Bird 4 101/102 150-300 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 8°Batı ATLANTICBIRD - Telecom 2D2 120-150
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

-- 15°Batı TELSTAR-12 90-150 cm
Buraya Tıklayıp Frekanslara Bakınız !

UYDU ALICIYLA DOWLOAD NASIL YAPABİLİRSİNİZ
chip dergisinden alıntıyla başlayalım....


Bilgisayarınızda kullandığınız dijital uydu alıcısı ile yüksek kalitede görüntü ve ses içeren televizyon yayınlarını seyretmenin yanı sıra, uydu üzerinden verilen yüksek hızlı internet servisinden de, yerine göre tamamen ücretsiz olarak yararlanmanız mümkün.

Parlak yüzünü gökyüzüne dikmiş yeni dijital çanak antenlerin çatı ya da balkonlarda kurumuş ağaç dallarını andıran, eski paslı analog antenlerin yerini almaya başladığı bu günlerde, DVD kalitesindeki görüntü ve ses, televizyon yayınlarında kabul edilen minimum kalite haline gelmeye başladı. Üstelik, bu yayınları bilgisayarınızdaki bir PCI dijital uydu alıcı ile seyrediyorsanız uydu üzerinden yüksek hızda ve yerine göre ücretsiz, download yapabilme gibi bir şansınız da her zaman mevcut. Ancak geçen ay dijital yayınların izlenmesi konulu ilk bölümümüzde bahsettiğimiz gibi, dosya indirmenin de yasal olduğu kadar bir de karanlık yüzü var.

Öncelikle, bu yazıda bahsedeceğimiz konunun, ADSL, kablo ya da çevirmeli ağ gibi standart bir internet bağlantısı olan uydu internet hizmeti olmadığını söyleyerek yazımıza başlayalım. Yani normal olarak sörf yapabilmenize de olanak tanıyan bu hizmetlerden farklı olarak, bu ay bahsedeceğimiz yöntem, sadece uydu üzerinden tek yönlü ve çevirim dışı olarak dosya indirebilmenize olanak tanımakta. Diğer bir deyişle, download hızı her ne kadar yüksek olursa olsun, çoğu sefer download yapılan içeriği seçme şansınız pek olmayacak ve sadece başka kullanıcıların tercih ettiği dosyalarla yetinmek durumda kalacaksınız. Ancak bu küçük ayrıntı, sadece ücretsiz download seçeneğini tercih ettiğinizde sorun olacaktır.

Tabii ki ücreti karşılığında ya da her ne kadar onaylamasak da yasal olmayan yöntemler ile, hem yüksek hızda hem de istediğiniz dosyaları internete bağlı olmadan, uydu üzerinden indirme şansınız bulunuyor. Şimdi bu yöntemleri tek tek ele alalım: İlk olarak yasal olup olmadığı tartışılan bir yöntem, FileGrabber eklentisi ile ProgDVB (www.progdvb.com) yazılımı üzerinden dosya indirme yöntemi ile başlayalım.

Tamamen ücretsiz olan bu yöntemde, ne yazık ki indirebileceklerinizi seçme şansınız bulunmaz ve sadece diğer kullanıcıların tercihleri arasından filtreleme yapabilirsiniz.

- File grabber ile ücretsiz dosya indirmek [YASAL]

"Ücretsiz" ve "uydu" kelimelerinin aynı cümlede kullanılmasının bile birçok internet kullanıcısını heyecanlandırmaya yeteceğinden eminiz. Bilgisayarla biraz fazla haşır neşir olan ve internetin gücünü bilen her kullanıcı, ekonomik imkanları elverdiği sürece daha hızlı bir internet bağlantısı için elinden gelen her şeyi yapar. Bu koşullar altında, şu an için en uygun bağlantı çeşitleri ADSL ve kablo bağlantısıdır. Peki bu bağlantı hazlarının da yetmeyeceği durumlarda ya da hiç para ödemek istemediğinizde çözüm ne olmalı?

Bu durumda her ne kadar her beklentinize ulaşamayacak olsanız da, bir sefere mahsus bir harcamayla uydu internet hızında dosya indirmek için bir yol daha mevcut.Hali hazırda televizyon yayınlarını dijital olarak alıyorsanız, bu harcamaya bile gerek kalmayacaktır, hatta herhangi bir şekilde internete bağlı olmanız bile gerekmeyecek. Şimdi merakla beklediğinizi tahmin ettiğimiz bu işleme geçmeden önce, sistemin nasıl çalıştığına kısaca bir göz atalım.

İnternet verileri uydudan, televizyon gibi yayınlanır

Uydu üzerinden internet hizmeti almak isteyen kullanıcıların bilgisayarlarında, bu iş için uygun bir dijital uydu kartı bulunması gerekir. Dolayısıyla ne olursa olsun bu hizmetten yararlanabilmek için benzer bir donanımı sizin de satın almanız gerekir. Zaten bu işlem için yapacağınız tek harcama da budur. Geçen ay tavsiye ettiğimiz Twinhan uyumlu ve fiyat/performans oranı iyi olan INCA DVB kartını bu işlem için de kullanabilirsiniz. Standart bir işlem olarak uydu internet servisi sağlayan firmalar abone olan kullanıcılarının gönderdikleri isteklere cevabı, uydu üzerindeki özel bir frekanstan aynı bir televizyon yayını gibi yayınlarlar.


Yani tüm kullanıcıların istedikleri, bir anda ortak ve herkesin alabileceği bir şekilde dünya yüzeyine dağıtılır. İsteği yapan uydu kartlarının hiçbirinin MAC adresi birbiriyle aynı olmadığından, normal olarak her kart sadece kendi gönderdiği isteğin karşılığını yakalar ve dolayısıyla bir karışıklık da çıkmaz.

İndirilenler arasından dosyaları ayıklamaya hazır mısınız?

Ancak havada serbest şekilde dolaşan bu verileri, siz talep etmemiş olsanız da, özel yazılımlar kullanarak yakalamanız pekala mümkündür. Bu şekilde özetle, doğru frekans üzerinde doğru yazılımların kullanılmasıyla yapılacak bir tarama sonucunda, o anda uydu kullanarak internet üzerinde gezinip çeşitli dosyalar indiren tüm kullanıcıların indirdiklerini paralel olarak görmek ve aynı hızda indirmek de mümkün olacaktır. Yani tahmin edebileceğiniz gibi bu sistem, size uydu hızında download imkanı tanırken, ne yazık ki sisteme üye olmadığını için, istediğiniz herhangi bir web sayfasını açma ya da bir dosyayı indirme olanağı sunmaz.

Yine de, sizden tek farkı uydu internet bağlantısına sahip olması olan aynı kafa yapısındaki yüzlerce kullanıcıdan en az birinin de sizin gibi düşünüyor olması, o an en popüler olan MP3'lere, film dosyalarına, uygulamalara ya da oyunlara ulaşmanız için yeterli olacaktır. Kaldı ki sistemi incelerken indirdiğimiz dosyalar içinde yer alan çeşitli popüler dosyaların, zaten herkesin indirmek isteyebileceği türden olduğunu gördüğümüz için, sizin de bu sistemden rahatlıkla yararlanacağınıza eminiz.

Balkonunuzda bir çanak anten için yer açmanız gerekebilir

Yazının başından beri bahsettiğimiz dijital uydu kartına ek olarak, eğer yoksa yayınları alabilmeniz için, çatınızda ya da balkonunuzda bu tür yayınları yapan Turksat, Eutelsat W3 ya da Hotbird uydusuna bakacak şekilde konumlandırılmış bir çanak anten ve lnb seti de edinmeniz gerekir. Eğer Digiturk abonesi iseniz zaten Eutelsat W3 uydusu için konumlandırılmış bir anteniniz mevcuttur. Bu durumda isterseniz sistemi deneyip çalıştığına emin olana kadar diğer uydular için ek bir maliyete girmeden bu seti geçici olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra indirdiklerinizden memnun kalırsanız adedi ortalama 50$'a diğer uydular için de yeni çanak anten setleri satın alabilirsiniz. Şimdi eğer tüm bunlara sahipseniz, adım adım işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Ancak daha önce, eğer Eutelsat W3 uydusundan yararlanacaksanız, geçen ay belirtiğimiz bir konuyu tekrar hatırlamakta fayda var. Diğer iki uydudan farklı olarak, Eutelsat W3'ü DiSEqC listesine eklerken Satellite listesinden 0070 nolu uyduyu seçtikten sonra, ek olarak üst bölümdeki LOF 1 değerini de "10000" olarak değiştirmeniz gerekecektir. Yoksa sistem çalışmayacaktır.

1. Yayının yapıldığı uydu kanalının seçilmesi: Biraz önce de söylediğimiz gibi internet verilerinin yayınlanması için servis sağlayıcılar uydular üzerindeki belirli kanalları kullanır. Dolayısıyla işlemlere başlamadan önce ProgDVB yazılımında öncelikle uydunun ve kanalın seçilmesi gerekir. Eğer Hotbird'e dönük bir çanağınız varsa, 10723 H 29900 üzerinden yayın yapan transponder'ı kullanabilirsiniz. Turksat için 12054 H 24740 size en yoğun veri akışını sunacaktır. Bu 3 uydu içinden en hareketli olan Eutelsat W3 için ise en uygun transponder 11.449 V 27500 olacaktır. Eğer bu transponder değerlerine sahip kanalları bulamıyorsanız, hiç seyretmediğiniz bir kanalın özelliklerini uygun şekilde değiştirerek de sorunu çözebilirsiniz. Bunun için herhangi bir kanal üzerine sağ tuş ile tıklayıp Channel Property seçeneğini işaretleyin. Açılacak olan pencerede sırasıyla Frequency, Polarisation ve Symbol rate değerlerini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu kanalı kaybetmemek için ismini de (Caption) size uygun şekilde değiştirebilirsiniz. İnternet üzerinden download yapabileceğiniz daha geniş ve güncel transponderlar için www.turkforumuz.biz bağlantısından popüler uydu forumundaki listeye ulaşabilirsiniz.

2. Üçüncü parti eklentilerin kurulması: Önce listeden biraz önce oluşturduğunuz kanalı üzerine tıklayarak seçin. Ana pencerenin en altında yayın ve sinyal kalitesi görüntülenecektir. Bu değerler ne kadar yüksekse o kadar az sorun yaşayacaksınız demektir. Şimdi ProgDVB yazılımını kapatın ve "Pid Scanner" ve "File Grabber" ZIP dosyaları içindeki modülleri Program Files altındaki ProgDVB klasörü içinde Modules klasörüne açın. Bu eklentilere www.progdvb.com/plugins.htm bağlantısından ulaşabilirsiniz.

3. Doğru klasör adlarının oluşturulması: ProgDVB yazılımını tekrar çalıştırmadan önce, kurulumu gerçekleştirdiğiniz sabit diskin kök dizininde "tmp" adlı bir klasör oluşturun (örneğin c:\tmp). Son olarak da bu dizin içine girin ve "Bad", "Work" ve "Out" adlı 3 ayrı dizin daha oluşturun (c:\tmp\Bad gibi).Modüller işlemleri gerçekleştirmek için bu dizinleri kullanacaktır. Dosyaların gelebilmesi için de doğru adlandırılmaları çok önemlidir. Artık yazılımı tekrar çalıştırabilirsiniz.

4. Uygun PID değerlerinin tespit edilmesi: Şimdi oluşturmuş olduğunuz kanalın seçili olduğuna emin olduktan sonra Service/ Data PID Scanner seçeneğini seçin. Açılacak olan pencerede Options tuşuna tıklayıp değerleri yukarıdan aşağı sırasıyla 100, 1, 9999 olarak değiştirin ve OK tuşuna tıklayın. Scan tuşuna tıkladığınızda modül, dosyaları indirmek için bize gerekli olan PID değerlerini taramaya başlayacaktır. Sonuç olarak karşınıza birçok PID değeri çıkar. Örnek olarak Turksat'taki transponder üzerinde arama yaptımızda çıkan listede 6000 pid değerinde yanındaki değerlerden oldukça yoğun bir veri akışı olduğu görülüyor. Şimdi Close ile bu pencereyi kapatıp bu sefer de yine Service menüsü altında yer alan Prog File Grabber modülünü çalıştırın.

5. İstediğiniz dosyaların filtrelenmesi: Services bölümünde New tuşuna tıklayın. Servis ismi olarak "MPE", PID List değeri olarak da "6000" girdikten sonra OK tuşuna tıklayın. Burada araya virgül koymak şartıyla birden fazla PID değeri de girebilirsiniz. Şimdi gelen dosyalar içinden gereksiz olanların ayıklanması için işlemi başlatmadan önce filtreleme parametrelerini ayarlayalım. Bunun için Filter tuşuna tıklayın ve sol taraftaki listeden sadece indirmek istediğiniz dosya türlerini seçin. Burada tüm dosyaları seçmeniz büyük karışıklığa yol açacaktır.Ayrıca sabit diskinizin bir anda yararsız bir sürü dosya ile dolmasını engellemek için, minimum dosya boyutunu da yüksek tutabilirsiniz. Bu pencereyi daha fazla değişiklik yapmadan kapatabilirsiniz. Start tuşuna tıkladığınızda işlem başlayacak ve dosyalar da gelmeye başlayacaktır. Listedeki OUT tamamlanmış dosyaların, diğerleri ise üzerinde çalışılan dosyaların sayısı ve boyutunu belirtir.

6. Diskiniz yüksek hızda veri akışı için yeterli mi? Gelen dosyalara "c:\tmp\out" klasöründen ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınızı bu şekilde birkaç saat açık bırakmanız sabit diskinizin yüzlerce MB dosya ile dolmasına neden olabilir. Daha sonra işlemi Stop tuşu ile durdurup bu dosyalar arasından işinize yarayanları ayıklayıp geri kalanları silebilirsiniz. Eutelsat'daki Skyrunner ve Türksat 1B uydusundaki Barracuda uydu internet hizmeti gibi, başka uydularda da benzer servisler bulunmaktadır. Uyduyu, dağıtıcıyı ve frekans değerini bilmek kaydıyla yeni PID'ler aratıp bu sistemi başka servislerde de kullanabilirsiniz.

- Opensky ile ücretli dosya indirmek [YASAL]

"Yüksek hızda download çekici ama körü körüne dosya indirmek yerine küçük bir miktar bedel ödeyip istediğimi indirmek istiyorum" diyorsanız, bu durumda www.broadsat.com firmasının Opensky uydu internet hizmeti ile bağlantılı olarak verdiği Sattorent hizmeti sizin için daha cazip bir seçenek olabilir. Aslında ülkemizde hizmet veren Dexar Barracuda ya da Superonline Skyrunner benzeri upload'un farklı bir bağlantı üzerinden, download'un uydu üzerinden yapıldığı fiyatı yüksek. Standart tek yönlü uydu internet hizmetinden pek farkı olmayan Opensky sisteminde, asıl farkı düşük fiyatı (aylık 15,75 Euro) ile Sattorent hizmeti oluşturuyor.

Bu şekilde kullanıcının sadece dosyayı talep etmek için herhangi bir yoldan çok kısa bir süre internet bağlantısı yapması yeterli oluyor. Daha sonra geriye sisteme kurulmuş olan istemci yazılımı çalıştırıp beklemek kalıyor. Bu yazılım talep edilen dosyaların ne zaman yayınlanacağını gösteriyor ve zamanı geldiğinde uydu üzerinden yayınlanan veriler yazılım tarafından herhangi bir internet bağlantısı gerekmeden yüksek hızda bilgisayara aktarılıyor. Download süreci ne kadar olursa olsun hatta kalmak gerekmediği için, sistem uydu internete göre daha da ekonomik bir hale geliyor.

Sattorrent'ten faydalanmak için sistem gereksinimleri

Ancak bu sistemden yararlanabilmek için mutlaka Eutelsat W3 uydusuna yönelmiş bir çanak anteniniz olması gerekiyor. Ayrıca veri akışına başlanabilmesi için, kullanmış olduğunuz PCI dijital uydu kartını uygun kanala kilitleyecek özel data yazılımının da kurulmuş ve Opensky hizmeti için ayarlanmış olması gerekiyor. Skystar2 kartını kullananlar, zaten yüklü olan ve sistem bildirim alanında çalışan Server4pc yazılımı içinden "Europeonline : eutelsat 7e C12"yi seçebilirler.

Twinhan uyumlu kartlar içinse ek olarak uygun DVBData yazılımını indirip kurmak gerekiyor. Örneğin Inca için bu yazılımı http://www.incatech.net/driver_file/...b_data_1.7.zip adresinden indirebilirsiniz. Daha sonra DVBData yazılımını çalıştırıp, Service Selection bölümünden Opensky'ı seçip, Filter Options altından da Default Pid kısmına unicast,multicast ve broadcast için deaimal olarak 2401 pid'ini eklememiz yeterli oluyor.

- Opensky ile ücretsiz dosya indirmek [YASAK]

Tüm sistem gereksinimleri ve ayarları tamamladıktan sonra Opensky Client'ı çalıştırdığınız zaman, yazılım içinde yer alan tamamen ücretsiz Satkiosk aracı ile sistemin push ettiği farklı multimedya içerik otomatik olarak sisteminize aktarılıyor ve bunlara tamamen ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün oluyor. Listede, yanında kilit resmi bulunan dosyaları alabilmeniz için ise, biraz önce de bahsettiğimiz gibi Sattorent sistemine abone olmanız gerekiyor. Ancak bazı şifreli dijital yayınları ücretsiz olarak izlemenin yolunu bulan kullanıcılar için bu da pek bir engel olmuyor. Hatta belirli bir zaman öncesine kadar, kilitli dosyaların OpenSky istemcisi aracılığı ile indirilebilmesini sağlayan ostoken.cfg dosyasını üreten ve push edilen sattorent dosyalarının anahtarlarını (key) uydu üzerinden yakalayan iki küçük yazılımı, sadece Opensky istemcisi kurulu olduğu klasör içine kopyalamak yasal olmayan bu işlem için yeterli oluyordu.

Opensky 1.7, yasadışı indirmenin önüne geçti

İlk yazılım bir loader görevi görüp kullanıcı sanki üyeymiş gibi yazılımı çalıştırırken, diğer yazılım ise arka planda çalışarak indirmek için seçilen kilitli yazılımların şifrelerini otomatik olarak buluyordu. Bu şekilde herkes sisteme üye olanların talep ettikleri dosyalardan istediklerinin bir kopyasını da rahatlıkla kendi bilgisayarlarına tamamen ücretsiz olarak indirebiliyorlardı. Ancak bu tür kullanıcıları engellemek için sürekli sistem değiştiren Broadsat firması, yeni hazırlanan 1.7 sürümü ile şimdilik bunun önüne geçmiş durumda. Bu korumanın daha ne kadar dayanabileceğini bilemeyiz ama en azından şu an için Opensky sistemi ile ücretsiz olarak download yapmak isteyenlerin pek şansı olmadığını söyleyebiliriz.Azimuth & elevation in Ankara, Turkey: 165.9° & 42.9° The EIRP values are for Turkey Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Freq. Tp Provider Name Channel Name System Encryption SR-FEC SID-VPID ONID-TID APID Lang. Beam EIRP (dBW) C/N lock Source Updated 10954 H tp 20 [LyngSat Logo] ANS TV [LyngSat Address] DVB-S 2960-5/6 1 - 308 65535-1 256 Az East 50.2-51.2 6.5 S Günes 120130 ANS ChM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 257 Az 10964 H tp 20 [LyngSat Logo] Teleradio [LyngSat Address] DVB-S 12800-5/6 42-62 East 50.2-51.2 6.5 N Schlammer 120202 AzTV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 308 256 Az Ictimai TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 208 .56 Az Idman Azerbaycan [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 5 408 456 Az Medeniyyet [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 7 529 580 Az Azad TV International [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 11 517 533 Az 1 Respublika [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 257 Az Ictimai Radio [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 157 Az Araz FM [LyngSat Free Radio] 8 278 Az Radio Antenn [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 9 457 Az Media FM [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 581 Az 10970 V tp 8 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [UplinkStation] [Packages] DVB-S2 MPEG-4/HD Videoguard 30000-3/4 8PSK 66-6 West 53-54 7.9 S Günes 111231 10982 H tp 20 [LyngSat Logo] Kanalturk [LyngSat Address] DVB-S 9600-5/6 42-35 East 50.2-51.2 6.5 Ü Evyapan 090616 Kanalturk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 308 256 Tu Bugün TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 310 262 Tu Kanaltürk Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 260 Tu 11002 H tp 21 (feeds) DVB-S2 15000-2/3 8PSK East 50.2-51.2 Naporex 101001 11012 V tp 9 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [UplinkStation] [Packages] DVB-S Videoguard 30000-5/6 66-4 West 53-54 6.5 T Viererbe 120301 D-Smart promo [LyngSat Address] 1401 1101 1201 Tu TAY TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1439 1139 1239 Tu 11021 H tp 21 (feeds) DVB-S2 14160-5/6 8PSK East 50.2-51.2 Yasamx 100919 11041 V tp 10 [LyngSat Logo] TRT DVB-S2 8400-3/4 8PSK 0-4 West 53-54 7.9 S Günes 120522 TRT HD [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD 1 101 256 Tu 257 orig TRT 1 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD 2 201 356 Tu 11049 V tp 10 [LyngSat Logo] Xazar TV [LyngSat Address] DVB-S 2400-5/6 1 - 308 65535-1 256 Az West 53-54 6.5 Ü Günes 090410 Radio Xazar [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 3 261 Az Burç FM Azer [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 4098 260 Az 11051 V tp 10 (feeds) DVB-S 2200-7/8 West 53-54 W Zaremba 100302 11054 V tp 10 (feeds) DVB-S 2200-7/8 West 53-54 Ü Evyapan 090731 11054 H tp 22 [LyngSat Logo] Dogus Grubu [LyngSat Address] DVB-S 30000-5/6 42-21 East 50.2-51.2 6.5 S Günes 111211 NTV Türkiye [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 512 650 Tu CNBC-E [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 513 660 Tu 6.1 orig NTV Spor [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 514 670 Tu E2 [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 4 515 680 Tu 681 orig Kral Pop TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 517 700 Tu Star TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 519 710 Tu Star TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4/HD Videoguard 16 516 690 Tu NTV Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 8 720 Tu Radyo Eksen [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 9 730 Tu Virgin Radio Turkey [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 740 Kral FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 750 Tu Capital Radio (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 12 760 Tu NTV Spor Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 13 770 Tu Radyo Voyage [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 780 Tu Kral Pop [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 790 Tu 11064 V tp 10 [LyngSat Logo] Samanyolu Yayin Grubu [LyngSat Address] DVB-S 13000-5/6 1-1 West 53-54 6.5 T Viererbe 120402 Samanyolu TV Avrupa [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 300 301 Tu Mehtap TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 400 401 Tu Samanyolu Haber [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 500 501 Tu Yumurcak TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 600 601 Tu (feeds) 5 700 701 Tuna Shopping TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 6 800 801 Tu Dünya TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 900 901 Ku 902 Tu 903 E Burç FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 310 Tu Radyo Mehtap [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 311 Tu Akra FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 12 410 Tu Moral FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 13 411 Tu Radyo 2000 90.6 [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 14 412 Tu 11096 V tp 11 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 1-1 West 53-54 6.5 N Schlammer T Viererbe 120306 Ege TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 320 321 Tu World Travel Channel [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 201 202 Tu 203 E 204 G 205 A Tempo TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 310 259 Tu Flash TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 311 2.1 Tu Çay TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 312 263 Tu Expo Channel (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 11 315 269 Tu HLT [LyngSat Free TV] 12 316 271 Tu Fashion One (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 13 317 273 Tu Number 1 TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 14 318 2.5 Tu Karadeniz TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 15 319 277 Tu Mavi Karadeniz [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 17 308 267 Tu Yaban [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 18 322 283 Tu Power Türk TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 29 309 257 Tu Rumeli TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 31 313 265 Tu Radyo Fenomen [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 299 Tu Karadeniz FM [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 24 102 Tu Power FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 27 298 Tu Power Türk FM [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 28 297 Tu Number One FM [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 33 285 Tu Klas Pop [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 34 287 Tu Radyo Ege [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 35 295 Tu 11096 H tp 23 [LyngSat Logo] TRT [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 1-2 East 50.2-51.2 6.5 Nemsyta 120307 TRT 1 (Turkey) [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 51. 513 Tu TRT Haber [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 612 613 Tu TRT Türk [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 712 713 Tu TRT Müzik [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 812 813 Tu TRT Çocuk [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 16 912 913 Tu TRT Avaz [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 21 1012 1013 Tu EuroNews [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 23 1112 1113 Tu TRT Arapça [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 24 1212 1213 A TRT 3 Spor [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 25 1312 1313 Tu TRT Radyo 1 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 815 Tu TRT Radyo 3 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 3 816 Tu TRT Radyo Haber [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 817 Tu TRT FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 6 915 Tu TRT Radyo 4 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 916 Tu TRT Radyo 6 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 8 917 Ku Voice of Turkey World [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 1016 TSR [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 1017 Tu Voice of Turkey West [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 1116 Voice of Turkey East [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 1117 TRT Antalya Radyosu [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 17 1.18 Tu TRT Çukurova Radyosu [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 18 1215 Tu TRT Erzurum Radyosu [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 19 121. Tu TRT Trabzon Radyosu [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 20 1217 Tu 11127 H tp 24 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 100829 11137 H tp 24 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 100404 11138 V tp 12 @ AOL Internet DVB-S2 13000-1/2 QPSK 0-1089 0-1089 West 53-54 1.0 Yasamx 120418 11142 H tp 24 (feeds) DVB-S 2221-5/6 West 53-54 Bryce 081129 11146 H tp 24 (feeds) DVB-S 3330-? West 53-54 S Günes 081125 11152 H tp 24 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 090124 11156 V tp 12 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Roli 090719 11156 H tp 24 (feeds) DVB-S 2960-5/6 West 53-54 Ü Evyapan 090729 11160 H tp 24 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Roli 090719 11161 V tp 12 (feeds) DVB-S 3750-? West 53-54 S Günes 110626 11164 H tp 24 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 110612 11166 V tp 12 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 090408 11168 H tp 24 (feeds) DVB-S 3200-5/6 West 53-54 Roli 100524 11170 V tp 12 (feeds) DVB-S 2960-5/6 West 53-54 W Zaremba 110406 11172 H tp 24 (feeds) DVB-S 4444-5/6 West 53-54 Roli 091024 11174 V tp 12 (feeds) DVB-S 2200-? West 53-54 S Günes 090916 11178 V tp 12 (feeds) DVB-S 3600-5/6 West 53-54 Ü Evyapan 090618 11178 H tp 24 (feeds) DVB-S 3255-5/6 West 53-54 S Günes 120514 11182 H tp 24 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Marcel 2 111114 11183 V tp 12 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Bryce 090110 11187 H tp 24 (feeds) DVB-S 2080-5/6 West 53-54 W Zaremba 081120 11194 H tp 24 [LyngSat Logo] Ciner [LyngSat Address] DVB-S 7200-3/4 42-33 West 53-54 5.5 Anonymous 100528 Habertürk [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1 308 256 Tu Bloomberg HT [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 309 258 Tu Haberturk Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 263 Tu 11196 V tp 12 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 081121 Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Freq. Tp Provider Name Channel Name System Encryption SR-FEC SID-VPID ONID-TID APID Lang. Beam EIRP (dBW) C/N lock Source Updated 11458 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S 3200-3/4 West 53-54 Marcel 2 111114 11462 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Anonymous 110327 11465 H tp 17 [LyngSat Logo] @ UydunetSky [UplinkStation] DVB-S2 15410-3/4 8PSK 1302 0-801 East 50.2-51.2 7.9 Yasamx 111004 11466 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Anonymous 110327 11470 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Anonymous 110327 11480 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Marcel 2 120418 11484 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Anonymous 110327 11488 V tp 5 (TRT feeds) DVB-S2 3200-3/4 8PSK West 53-54 Anonymous 110327 11491 V tp 5 (feeds) DVB-S 3200-? West 53-54 S Günes 110612 11495 H tp 17 [LyngSat Logo] @ UydunetSky [UplinkStation] DVB-S2 15410-3/4 8PSK 1302 0-802 East 50.2-51.2 7.9 Yasamx 111004 11496 V tp 5 (feeds) DVB-S 2200-5/6 West 53-54 Bryce 080720 11500 V tp 5 (feeds) DVB-S 2280-? West 53-54 S Günes 090121 11518 V tp 5 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 100710 11521 V tp 5 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 110624 11522 H tp 17 [LyngSat Logo] @ UydunetSky [UplinkStation] DVB-S2 10180-3/4 8PSK 1302 0-803 East 50.2-51.2 7.9 Yasamx 111004 11524 V tp 5 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 110612 11528 V tp 5 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 110619 11540 H tp 18 (feeds) DVB-S 3600-5/6 East 50.2-51.2 W Zaremba 081110 11545 H tp 18 (feeds) DVB-S 4425-5/6 East 50.2-51.2 Ü Evyapan 090914 11548 V tp 6 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Bryce 120428 11551 V tp 6 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Bryce 120428 11554 H tp 18 (feeds) DVB-S 2222-? East 50.2-51.2 S Günes 100710 11560 V tp 6 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 110206 11562 H tp 18 (feeds) DVB-S 3333-5/6 East 50.2-51.2 S Günes 091010 11564 V tp 6 (feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 W Zaremba 101027 11567 H tp 18 (feeds) DVB-S 3333-5/6 East 50.2-51.2 S Günes 091010 11569 V tp 6 (feeds) DVB-S 2277-? West 53-54 W Zaremba 110612 11572 H tp 18 (TRT feeds) DVB-S2 3600-? 8PSK East 50.2-51.2 W Zaremba 120207 11577 H tp 18 (feeds) DVB-S 2222-? East 50.2-51.2 S Günes 100705 11585 H tp 18 (feeds) DVB-S 2960-5/6 East 50.2-51.2 S Günes 090905 11593 V tp 6 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] DVB-S 27500-3/4 42-501 West 53-54 5.5 Yasamx 120521 Türksat promo [LyngSat Address] 1 2015 2016 Tu Teledünya Info [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 2 2025 2026 Tu Teledünya HD promo [LyngSat Address] MPEG-4/HD 3 2035 2036 Tu Teledünya 3D promo [LyngSat Address] MPEG-4/HD/3D 4 2045 2046 Tu Türksat promo [LyngSat Address] 5 2055 2056 Tu 11599 H tp 18 (feeds) DVB-S 2222-? East 50.2-51.2 S Günes 120129 11604 H tp 18 (feeds) DVB-S 2300-? East 50.2-51.2 S Günes 110612 11608 H tp 18 (feeds) DVB-S 2960-5/6 East 50.2-51.2 S Günes 100201 11624 H tp 19 (feeds) DVB-S 2960-5/6 East 50.2-51.2 W Zaremba 080925 11626 V tp 7 (feeds) DVB-S2 10000-3/4 8PSK West 53-54 Marcel 2 111114 11628 H tp 19 [LyngSat Logo] ATV Türkiye [LyngSat Address] [UplinkStation] [Teletext] [LyngSat Stream] DVB-S 6666-5/6 1 - 308 42-30 256 Tu East 50.2-51.2 6.5 N Schlammer 081028 11633 V tp 7 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 110127 11637 H tp 19 (feeds) DVB-S 2222-? East 50.2-51.2 S Günes 120129 11640 H tp 19 (feeds) DVB-S 2960-5/6 East 50.2-51.2 W Zaremba 100302 11644 H tp 19 [LyngSat Logo] El TR DVB-S 2222-3/4 1 - 4194 177-176 4195 East 50.2-51.2 5.5 S Günes 120127 El FM [LyngSat Free Radio] 1 4197 11647 H tp 19 (feeds) DVB-S 3333-? East 50.2-51.2 S Günes 100716 11655 H tp 19 (feeds) DVB-S 3100-5/6 East 50.2-51.2 W Zaremba 080925 11656 V tp 7 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 110204 11663 H tp 19 (feeds) DVB-S 2960-? East 50.2-51.2 S Günes 100627 11675 H tp 19 (feeds) DVB-S 2222-? East 50.2-51.2 S Günes 100814 11683 H tp 19 (feeds) DVB-S 4444-? East 50.2-51.2 S Günes 100814 11686 V tp 7 (feeds) DVB-S 2950-5/6 West 53-54 S Günes 081121 11689 H tp 19 (feeds) DVB-S 2960-5/6 East 50.2-51.2 W Zaremba 081110 Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Freq. Tp Provider Name Channel Name System Encryption SR-FEC SID-VPID ONID-TID APID Lang. Beam EIRP (dBW) C/N lock Source Updated 11715 V tp 1 [LyngSat Logo] Digiturk [LyngSat Address] [Packages] DVB-S Cryptoworks Irdeto 2 6000-5/6 42-14 West 53 6.5 S Günes 120514 11729 V tp 1 [LyngSat Logo] Digiturk [LyngSat Address] [Packages] DVB-S Cryptoworks Irdeto 2 15555-5/6 126-50600 West 53 6.5 S Günes 110929 11741 V tp 1 [LyngSat Logo] Digiturk [LyngSat Address] [Packages] DVB-S Cryptoworks Irdeto 2 3600-5/6 1-1 West 53 6.5 N Schlammer S Günes 120514 11746 H tp 2 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 27500-5/6 42-4 East 52-54 6.5 S Günes 120331 Türksat promo [LyngSat Address] 1 105 106 Tu Al Jazeera Channel [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 115 116 A Al Jazeera English [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 125 126 E Asu TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu TV 52 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Teledünya HD promo [LyngSat Address] MPEG-4/HD 7 165 166 Tu Teledünya Info [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 8 175 176 Tu Bea TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 185 186 Tu Türksat promo [LyngSat Address] 30 1105 1106 Nat Geo Adventure [LyngSat Address] MPEG-4 Viaccess 2.6 713 7131 7132 E 7133 Tu Polis Radyosu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 236 Tu 11771 H tp 4 (feeds) DVB-S 2963-7/8 East 52-54 S Günes 090917 11777 H tp 4 [LyngSat Logo] Kanal 7 [LyngSat Address] [UplinkStation] [LyngSat Stream] DVB-S 4800-5/6 1 - 33 42-7 34 Tu East 52-54 6.5 Y Sahin 081101 Radyo 7 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 35 Tu 11791 H tp 4 [LyngSat Logo] Turkuvaz [LyngSat Address] DVB-S 16000-5/6 42-59 East 52-54 6.5 N Schlammer 120302 ATV Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 110 120 Tu A Haber [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 210 220 Tu Minika Go [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 310 320 Tu 330 E Yeni Asir TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 410 420 Tu Minika Çocuk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 510 520 Tu Radyo Turkuvaz [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 1020 Tu 11804 V tp 5 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [UplinkStation] [Packages] DVB-S 24444-5/6 66-3 West 53 6.5 T Viererbe 120501 CNN Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 512 650 Tu Euro D [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 3 514 670 Tu Süper TV [LyngSat Free TV] 4 515 680 Tu Mixx TV [LyngSat Free TV] 5 516 690 Tu Kral Pop TV Avrupa [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 6 517 695 Tu Fix TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 7 518 700 Tu Max Club [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 8 519 710 Tu Bal TV [LyngSat Free TV] 10 521 730 Tu Plus Music [LyngSat Free TV] 32 522 750 Tu Fly [LyngSat Free TV] 33 523 760 Tu TNT Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 35 525 780 Tu 781 E Sila TV [LyngSat Free TV] 37 527 820 Tu Planet Çocuk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 43 543 830 Tu Planet Pembe [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 44 544 840 Tu Planet Sinema [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 45 545 850 Tu Planet Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 46 546 860 Tu Music Türk [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 47 547 870 Tu Medya TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 48 548 880 Tu CNN Türk Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 651 Tu Radyo D [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 12 671 Tu Slowtürk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 13 661 Tu Best FM (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 664 Tu 11830 V tp 7 [LyngSat Logo] Kanal 7 [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 7200-5/6 42-8 West 53 6.5 N Schlammer 120129 Kanal 7 Avrupa [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 33 34 Tu Yurdum TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 43 44 Tu Ülke TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 53 54 Tu TVT (Turkey) [LyngSat Free TV] 7 63 64 Tu Istanbul'un Sesi [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 35 Tu 11839 V tp 7 [LyngSat Logo] Türkmeneli TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4444-3/4 1 - 308 1-1 256 West 53 5.5 N Schlammer 110709 Türkmeneli FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 257 Tu 11844 V tp 7 [LyngSat Logo] Türksat promo [LyngSat Address] [UplinkStation] [Teletext] DVB-S 2222-3/4 1 - 308 42000-1 256 Tu West 53 5.5 S Günes 100827 11847 V tp 7 [LyngSat Logo] Sci Tech TV (Turkey) [LyngSat Address] DVB-S Videoguard 2400-5/6 300 - 320 60-60 345 Tu West 53 6.5 T Viererbe 120412 11858 V tp 7 [LyngSat Logo] TGRT EU [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 3150-5/6 1 - 308 1-0 256 Tu West 53 6.5 Ü Evyapan 090816 TGRT FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 257 Tu 11862 H tp 8 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [UplinkStation] [Packages] DVB-S 27500-5/6 66-5 East 52-54 6.5 S Günes 120518 Kanal D (Turkey) [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1501 101 201 Tu D Shopping [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1502 102 202 Tu NHK World TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1506 106 206 E Cartoon Network Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1507 107 207 Tu 307 orig TRF TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1509 1.9 209 Tu Melody [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1510 110 210 Tu Plus Moda [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1511 111 211 Tu King [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1512 112 212 Tu Pop Turk [LyngSat Free TV] 1513 113 213 Tu Kocaeli TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1514 114 214 Tu Medya TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1520 120 220 Tu Koza [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1521 121 221 Tu Bitlis TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1523 123 223 Tu Kanal Biz [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1524 124 224 Tu Tarim Su TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1525 125 225 Tu Dr TV (Turkey) [LyngSat Free TV] 1526 126 226 Tu Anadolu TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1527 127 227 Tu ANC TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1529 129 229 Tu HTV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1532 132 232 Tu Ferman TV 1535 135 235 Tu E TV (Turkey) [LyngSat Free TV] 1536 136 236 Tu Azadliq Radiosu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1551 251 Az Pal FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1552 252 Tu Radyo Viva [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1554 254 Tu 11881 V tp 9 [LyngSat Logo] Black Sea Sat [LyngSat Address] DVB-S2 27500-5/6 8PSK 42-44 West 53 9.4 Yasamx 120525 Ertsulovneba [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4 TrophyAccess 7686 896 897 Ge Real TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4 TrophyAccess 7687 912 913 Ge Mze [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4 TrophyAccess 7688 928 929 Ge Maestro [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4 TrophyAccess 7689 992 993 Ge Maestro Music tests MPEG-4 TrophyAccess 7696 1216 1217 Ge [Enki Benki test card] MPEG-4 TrophyAccess 7697 976 977 TV Kavkasia [LyngSat Address] [LyngSat Stream] MPEG-4 TrophyAccess 7698 960 961 Ge [Dia TV test card] MPEG-4 TrophyAccess 7699 880 881 [SakarTVelo test card] MPEG-4 TrophyAccess 7700 1072 1073 Ge Style TV (Georgia) MPEG-4 TrophyAccess 7702 1056 1057 Ge [GMG Football test card] MPEG-4 TrophyAccess 7704 816 817 Ge [GMG Sport 1 test card] MPEG-4 TrophyAccess 7705 784 785 Ge [GMG Sport 2 test card] MPEG-4 TrophyAccess 7712 800 801 Ge [GMG Kinogurmani test card] MPEG-4 TrophyAccess 7713 768 769 Ge [GMG Hollywood test card] MPEG-4 TrophyAccess 7714 832 833 Ge [GMG Women's Club test card] MPEG-4 TrophyAccess 7715 848 849 Ge [1 TV test card] MPEG-4/HD TrophyAccess 7716 1120 1121 [Abkhazetis Khma test card] MPEG-4/HD TrophyAccess 7717 1008 1009 GMC HD tests MPEG-4/HD TrophyAccess 7718 1184 1185 Ge 11896 H tp 10 [LyngSat Logo] Turkuvaz [LyngSat Address] DVB-S2 11200-2/3 8PSK 42-69 East 52-54 6.6 H Cifcibasi 111123 ATV Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD 21 2010 2020 Tu A Haber [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD 22 2110 2120 Tu 11906 H tp 10 [LyngSat Logo] Samanyolu TV Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4800-5/6 1 - 308 1-1 256 Tu East 52-54 6.5 S Günes 111111 SHaber Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 262 Tu Burç FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 3 260 Tu Radyo Mehtap [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 8 261 Tu 11913 H tp 10 DVB-S 5280-5/6 42-15 East 52-54 S Günes 120505 Yildiz TV [LyngSat Address] 1801 178 170 Tu Deng TV [LyngSat Free TV] 1802 150 2511 Tu Denge TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1803 288 272 Tu Nurs TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1804 2162 2362 Tu 11919 V tp 11 [LyngSat Logo] TRT [UplinkStation] DVB-S 24444-3/4 1-1 West 53 5.5 S Günes 120308 TRT 1 (Turkey) [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 512 513 Tu TRT Haber [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 612 613 Tu TRT Türk [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 712 713 Tu TRT 3 Spor (Mon-Wed 19-14 & Thu-Sun) [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 812 813 Tu TBMM TV (Mon-Wed 14-19) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 812 813 Tu TRT Çocuk [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 16 912 913 Tu TRT Belgesel [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 18 1012 1013 Tu 1014 E TRT Okul [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 22 1112 1113 Tu TRT Radyo 1 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 815 Tu TRT Radyo 3 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 3 816 Tu TRT GAP Diyarbakir Radyosu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 817 Tu TRT FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 6 915 Tu TRT Radyo 4 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 916 Tu TRT Radyo 6 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 8 917 Ku Voice of Turkey World [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 10 1016 TSR [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 1017 Tu Meteor FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 13 1115 Tu Voice of Turkey West [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 1116 Voice of Turkey East [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 1117 TRT Nagme [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 17 10.8 Tu TRT Avrupa FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 19 1215 Tu TRT Türkü [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 20 1216 Tu 11938 H tp 12 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [Packages] DVB-S Videoguard 27500-5/6 66-8 East 52-54 6.5 S Günes 120117 Dream TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1831 131 231 Tu Dream Türk [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1832 132 232 Tu 11958 V tp 13 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 27500-5/6 42-502 West 53 6.5 MZ 120515 Em TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 1011 150 Tu Uzay TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 2 1025 1026 Tu Altas TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 1031 1032 Tu FB TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 1041 1042 Tu ASTV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 1051 1052 Tu Konya TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 6 1061 1062 Tu Maxi TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 7 1071 1072 Tu Gala [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 8 1081 1082 Tu On 4 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 32 257 Tu Yildiz TV [LyngSat Address] 10 1101 1102 Tu Türkiyem TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 11 111. 1112 Tu Z TV Bilgi [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 1121 1122 Tu Sports TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 14 1141 1241 Tu Fenerbahçe Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 1043 Tu Dolunay FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 13 1131 Tu Bayram FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 1152 Tu 11964 H tp 14 [LyngSat Logo] Show TV [LyngSat Address] [Teletext] DVB-S 5925-3/4 1 - 308 65535-1 256 Tu East 52-54 5.5 L Bringstrup 081027 Alem FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 257 Tu 11972 H tp 14 [LyngSat Logo] Fox Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 7200-3/4 1 - 308 42-16 256 Tu East 52-54 5.5 W Zaremba 081110 11981 H tp 14 [LyngSat Logo] Ihlas Holding [LyngSat Address] DVB-S 5200-5/6 73-31 East 52-54 6.5 S Günes 100422 TGRT Belgesel [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 308 256 Tu TGRT Haber [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 309 257 Tu TGRT FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 3 259 Tu 11987 H tp 14 Rah-e-Farda [LyngSat Address] DVB-S 2222-5/6 1 - 308 65535-1 256 East 52-54 6.5 W Zaremba 100916 11991 H tp 14 (feeds) DVB-S 2960-? East 52-54 S Günes 100909 11996 V tp 15 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [Packages] DVB-S Videoguard 27500-5/6 42-55 West 53 6.5 N Schlammer 120204 Kidz (04.30-21.30) [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 100 120 145 Tu 146 orig Animez (21.30-04.30) [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 100 120 145 Tu 146 orig 12015 H tp 16 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 27500-5/6 42-2 East 52-54 6.5 N Schlammer 120129 Türksat promo [LyngSat Address] [Teletext] 2 115 116 Tu Bengü Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu TMB [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Karadeniz Turk [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 6 155 156 Tu Disney Channel Türkiye [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 7 165 166 Tu Teledünya 3D promo [LyngSat Address] MPEG-2/3D 8 175 176 Tu Tarim Türk [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 10 195 196 Tu Radyo Cihan [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 266 Tu Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Freq. Tp Provider Name Channel Name System Encryption SR-FEC SID-VPID ONID-TID APID Lang. Beam EIRP (dBW) C/N lock Source Updated 12122 H tp 22 [LyngSat Logo] D-Smart [LyngSat Address] [Packages] DVB-S2 MPEG-4/HD Videoguard 12500-3/4 8PSK 66-7 East 52-54 7.9 S Günes 120331 12130 V tp 21 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 27500-5/6 42-3 West 53 6.5 S Günes 120127 Kon TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 105 106 Tu Halk TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 115 116 Tu Kaçkar Karadeniz [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 125 126 Tu Smart [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu Bereket [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Shopping TV Türkiye (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 155 156 Tu 67 TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 165 166 Tu Aks TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 175 1.6 Tu Vizyon Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 10 195 196 Tu Ulusal Kanal [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 11 205 206 Tu Akdeniz TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 215 216 Tu Tatlises TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 13 225 226 Tu Çagri TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 14 235 236 Tu Genç FM 89.6 [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 167 Tu Yön Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 18 276 Tu Ribat FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 19 286 Tu Radyo 34 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 20 306 Tu Seymen 107.0 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 21 316 Tu Radyo Migros [LyngSat Address] BISS 24 34 Tu Radyo Tansas BISS 25 33 Tu Konya FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 26 366 Tu Vizyon Türk 106.6 [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 30 266 Tu 12138 H tp 22 [LyngSat Logo] Teledünya [LyngSat Address] DVB-S2 14580-2/3 8PSK 42-503 East 52-54 6.6 S Günes 120110 Teledünya 3D [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD/3D 1 1015 1016 Tu Teledünya 3D [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] MPEG-4/HD/3D 2 1025 1026 Tu Teledünya HD promo [LyngSat Address] MPEG-4/HD 4 1045 1046 Tu Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html Freq. Tp Provider Name Channel Name System Encryption SR-FEC SID-VPID ONID-TID APID Lang. Beam EIRP (dBW) C/N lock Source Updated 12515 H tp 13 MNG Medya Grubu DVB-S 8888-3/4 42-27 West 53-54 5.5 N Schlammer S Günes 120514 TV 8 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 100 110 Tu On 8 tests 2 200 210 Tu 12525 V tp 1 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 100-6 West 53-54 6.5 S Günes 120415 Genç TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 210 211 Tu Yol TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 220 221 Tu A9 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 230 231 Tu 232 E Hayat [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 240 241 Tu Gaziantep Olay TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 250 251 Tu MMC Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 260 261 Tu Berat [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 270 271 Tu Vizyon [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 8 280 281 Tu Dügün TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 9 290 291 Tu Ekin TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 10 300 301 Tu MPL [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 360 361 Tu Tr 1 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 22 380 381 Tu 12544 H tp 13 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 24000-5/6 42-9 West 53-54 6.5 S Günes 120514 Bayrak Haber [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 115 116 Tu Bayrak Aile [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 195 196 Tu Ada TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 3 125 1.6 Tu Avrasya TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 155 156 Tu Kibris Genç TV [LyngSat Address] [Teletext] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Kanal T Kibris [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 6 135 136 Tu Kibris TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 175 176 Tu Kanal Sim [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 8 165 166 Tu As plus 9 185 186 Tu TNC TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 10 205 206 Tu Ezgi TV 13 235 236 Tu Sufi TV 20 405 406 Tu First FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 11 311 Tu Bayrak Radyosu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 14 341 Tu Bayrak Radio International [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 351 Bayrak FM [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 16 361 Tu Bayrak Klasik [LyngSat Free Radio] 17 371 Tu Avrasya FM [LyngSat Free Radio] 18 381 Tu 12562 V tp 1 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 25000-5/6 100-9 West 53-54 6.5 N Schlammer 120503 HRT Akdeniz [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1 105 .06 Tu Akilli TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 125 126 Tu IMC [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu Dijle TV [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Sivas TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 155 156 Tu Vadi TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 165 166 Tu Kanal Avrupa [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 175 176 Tu Kanal 34 [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 9 185 186 Tu Kanal 99 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 10 195 196 Tu Sebil [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 11 205 206 Tu Mobility Channel [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 12 215 216 Tu 12566 H tp 13 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 100814 12569 H tp 13 [LyngSat Logo] TRT Müzik [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 2800-3/4 1 - 308 65535-1 256 Tu West 53-54 5.5 S Günes 111223 12577 H tp 13 [LyngSat Logo] Space TV (Azerbaijan) [LyngSat Address] DVB-S 2590-5/6 2 - 33 65535-1 36 Az West 53-54 6.5 S Günes 110205 Radio Space [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 2 37 Az 12588 V tp 2 [LyngSat Logo] TV 25 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 2260-5/6 1 - 103 1-1 203 Ge West 53-54 6.5 W Zaremba 111013 12592 V tp 2 [LyngSat Logo] Maestro [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 2220-5/6 1 - 4194 177-176 4195 Ge West 53-54 6.5 S Günes 120313 12592 H tp 14 [LyngSat Logo] Cine + Digital [LyngSat Address] DVB-S 8888-3/4 65535-1 West 53-54 5.5 Nemsyta 110906 Cine 5 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 516 690 Tu Viva (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 3 514 670 Tu Show Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 671 Tu Radyo Viva [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 12 701 Tu 12596 V tp 2 [LyngSat Logo] Rustavi 2 [LyngSat Address] [UplinkStation] [LyngSat Stream] DVB-S 3700-5/6 103 - 308 1-1 256 Ge West 53-54 6.5 S Günes 100329 12601 H tp 14 [LyngSat Logo] Kanal A (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4400-3/4 1 - 308 42-49 256 Tu West 53-54 5.5 T Viererbe 120226 Radyo A [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 2 259 Tu Park FM [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 3 258 Tu Radyo Mega [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 260 Tu Radyo Imparator [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 33029 261 Tu 12602 V tp 2 [LyngSat Logo] 1 TV (Georgia) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 2960-5/6 1 - 101 8192-102 102 Ge West 53-54 6.5 S Günes 100611 Radio 1 (Georgia) [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 1020 Ge 12609 V tp 2 [LyngSat Logo] Imedi TV [LyngSat Address] [UplinkStation] [LyngSat Stream] DVB-S 3700-5/6 1 - 4194 177-176 4195 Ge West 53-54 6.5 Artur 090219 Radio Imedi [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 4197 Ge Radio Toise [LyngSat Free Radio] 1 4211 Ge Green Wave FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 4213 Ge 12609 H tp 14 (feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120516 12613 H tp 14 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 100828 12615 V tp 2 [LyngSat Logo] ATV Avrupa [LyngSat Address] [UplinkStation] [LyngSat Stream] DVB-S 4800-5/6 1 - 308 42-29 .56 Tu West 53-54 6.5 Anonymous 100415 Radyo Turkuvaz [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 3 260 Tu 12617 H tp 14 [LyngSat Logo] Azad TV [LyngSat Address] DVB-S 2800-5/6 2 - 33 65535-1 36 Az/R West 53-54 6.5 MZ 081113 Azad FM [LyngSat Free Radio] 2 38 12620 V tp 2 (feeds) DVB-S 2244-? West 53-54 S Günes 110620 12624 V tp 2 (ATV feeds) DVB-S2 2250-3/4 8PSK West 53-54 Marcel 2 111116 12625 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12629 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12630 V tp 2 [LyngSat Logo] Ajara TV [LyngSat Address] DVB-S 3740-5/6 1 - 4194 177-176 4195 Ge West 53-54 6.5 W Zaremba 100302 Radio Ajara [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 4197 Ge 12633 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12634 V tp 2 West 53-54 N Schlammer 120517 12637 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12639 V tp 2 [LyngSat Logo] TV 9 (Georgia) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4070-5/6 1 - 177 65535-1 4195 Ge West 53-54 6.5 N Schlammer 120521 12641 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12643 H tp 14 West 53-54 S Günes 120505 12644 V tp 2 (feeds) DVB-S 2960-? West 53-54 S Günes 090918 12645 H tp 14 (NTV feeds) DVB-S 3180-5/6 West 53-54 S Günes 120505 12648 V tp 2 (Kanal B feeds) DVB-S 2222-5/6 West 53-54 Serdar 22 081101 12650 H tp 14 [LyngSat Logo] Sky Turk 360 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4250-5/6 1 - 4450 177-176 4451 Tu West 53-54 6.5 S Günes 110825 12652 V tp 2 [LyngSat Logo] TV Net [LyngSat Address] [LyngSat Stream] DVB-S 4444-5/6 1 - 308 1-1 256 Tu West 53-54 6.5 T Viererbe 120226 12656 H tp 14 [LyngSat Logo] Show Turk [LyngSat Address] [Teletext] DVB-S 4444-5/6 1 - 308 177-176 256 Tu West 53-54 6.5 N Schlammer 081028 Alem FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 257 Tu Lig Radyo [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 1 258 Tu 12658 V tp 2 (feeds) DVB-S 2222-? West 53-54 S Günes 100718 12668 V tp 3 (24 feeds) DVB-S 2170-7/8 West 53-54 Serdar 22 081101 12672 V tp 3 (24 feeds) DVB-S 2278-7/8 West 53-54 Serdar 22 081101 12679 V tp 3 DVB-S 8888-3/4 42-5 West 53-54 N Schlammer 100511 24 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 512 650 Tu Karamel TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 513 660 Tu Radyo ABC [LyngSat Free Radio] 3 670 Tu 12685 H tp 15 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 42-5 West 53-54 6.5 S Günes 111015 Vuslat TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 105 106 Tu TRT Anadolu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 111 112 Tu Kanalturk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 125 126 Tu Kanal 3 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu Hilal TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Aksu TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 155 156 Tu Vatan TV (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 16. 166 Tu Kanal T [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 175 176 Tu TV 58 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 185 186 Tu Kanal 35 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 10 195 196 Tu Kanal Urfa [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 11 205 206 Tu TV 10 (Turkey) [LyngSat Free TV] 12 215 216 Tu TRT 6 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 13 225 226 Ku 227 Tu Tek Rumeli TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 14 235 236 Tu Seymen 107.0 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 7 167 Tu Gözyasi FM Istanbul [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 16 256 Tu Radyo Cihan [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 17 266 Tu Kral Türk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 19 285 Tu Seymen 107.0 [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 20 295 Tu 12690 V tp 3 [LyngSat Logo] Dogus Grubu [LyngSat Address] DVB-S 7200-3/4 42-12 West 53-54 5.5 Yasamx 120402 NTV Avrupa [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 1 512 650 Tu EuroStar [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 2 513 660 Tu Kral TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 3 514 670 Tu Kral FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 4 700 Tu 12702 V tp 3 (feeds) DVB-S 2200-? West 53-54 S Günes 110612 12729 V tp 4 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 42-8 West 53-54 6.5 N Schlammer S Günes 120331 TV Kayseri [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 1 105 106 Tu Kanal B [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 115 116 Tu Baghdad TV Channel [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 A Kanal 9 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 175 176 Tu Olay TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 195 196 Tu Semerkand TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 125 126 Tu Irmak TV tests 9 215 216 Tu TV 1 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Free TV] 10 165 166 Tu Beyaz TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 11 205 206 Tu ART Anadolu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 22 325 326 Tu Olay FM Bursa [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 7 197 Tu Metro FM (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 16 256 Tu Süper FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 17 266 Tu Radyo Onbes [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 18 286 Tu Radyo Tatlises [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 19 296 Tu Slow Time [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 20 306 Tu Radyo Spor [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 21 316 Tu 12729 H tp 16 [LyngSat Logo] Türksat [LyngSat Address] [UplinkStation] DVB-S 30000-5/6 42-1 West 53-54 6.5 T Viererbe 120520 Meltem TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 2 115 116 Tu Mesaj TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 4 135 136 Tu Köy TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 5 145 146 Tu Kadirga TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 6 155 156 Tu Cem TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 7 165 166 Tu Baris TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 8 175 176 Tu Dost TV [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 9 185 186 Tu TV 5 (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 11 205 206 Tu Adana TV [LyngSat Stream] [LyngSat Free TV] 12 215 216 Tu Türksat promo [LyngSat Address] 14 105 106 Tu Polis Radyosu [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 15 246 Tu JoyTurk [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 16 256 Tu Cem Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 17 266 Tu Medya FM [LyngSat Address] [LyngSat Free Radio] 21 306 Tu Küpe FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 22 316 Tu Meltem Radyo [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 23 326 Tu Dost FM [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 26 258 Tu Joy FM (Turkey) [LyngSat Address] [LyngSat Stream] [LyngSat Free Radio] 27 366 Tu Radyo Star 105.5 BISS 28 377 Tu Türksat 2A/3A © LyngSat, last updated 2012-05-25 - http://www.lyngsat.com/Turksat-2A-3A.html
Bu haber: www.memurvadisi.com sitesine aittir.
Güncel Blog Sayfası * Online Tv Sayfası * Online Radyo Dinle * Günlük Gazeteler * Kimineli Blog * Beles Radyo * Cep Telefonları * Maçlar * Altın Döviz Borsa * Ödevler * Arama Motoru * Canlı Maç Seyret * Ödev Sitesi * Yemek Tarifi * Bedava Backlink * Cep Telefonu * Free Backlink * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Türk Filmi İzle * Yalan Dünya Dizisi * Koyu Kırmızı Dizisi * Ayrılık Olmasa Dizisi * Ha Babam Uzay Dizisi * SEO Yarışmaları * Memur Blog * Güncel * Güncel Blogcu * Zarfat * Memurblogspot * gazete * memurcep * acemtr

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More