İnönü Stadına Duygusal Veda!Beşiktaş ile Gençlerbirliği arasında oynanan ve yenilenecek BJK İnönü Stadı'ndaki son maç olma özelliği taşıyan karşılaşmaya siyah-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Dolmabahçe, yıkılıp yeniden yapılacak stattaki son karşılaşma öncesi adeta tarihi günlerinden birini yaşadı. Beşiktaş formaları ve bayrakları ile maça gelen 32 bin taraftar, son resmi maçta BJK İnönü Stadı tribünlerini tamamen doldurdu. Çok sayıda taraftar da stada giremedi.


FUTBOLCULAR ÇİÇEK ATTI
Beşiktaşlı futbolcular, ısınmak için sahaya çıktıktan sonra tribünlere giderek, taraftarlara çiçekler attı.
Siyah-beyazlı taraftarlar da futbolcuların bu jestine alkışlarla karşılık verdi. Öte yandan kapalı tribünde üzerinde "Çocukluğum, kavgalarım, hüzünlerim, sevinçlerim, hoşçakal gözüm, hoşçakal" yazılı pankart açıldı.
BİBER GAZI SAHAYI DA ETKİLEDİ
Karşılaşma öncesi Beşiktaş'ta çıkan olaylar, stat çevresinde de sürdü. İlçe merkezinden stada doğru gelen taraftarlar, tepkilerini stat çevresinde de devam ettirdi. Bunun üzerine emniyet güçleri yeniden biber gazı kullandı. Bu sırada gazın etkisi stat içinden de hissedildi. Tribünlerde bulunan taraftarlar bu duruma tepki gösterdi. Bu sırada eski açık tribünde bulunan taraftarların bir kısmı kapalı tribüne geçti.
"BELEŞTEPE"NİN DE SON MAÇI
BJK İnönü Stadı'nın üst kısmında bulunan ve "Beleştepe" diye adlandırılan bölüm de son maç öncesi tamamen doldu. Tribünlerde bulunan taraftarlar, stadın bir bölümünü gören "Beleştepe"deki taraftarlarla karşılıklı tezahüratlar yaptı. "Beleştepe sana da veda" yazılı pankartlar asılırken, emniyet güçlerinin, bu bölümü boşaltma isteği tribünlerdeki taraftarların tepkisini çekti. Öte yandan karşılaşma öncesi motosikletli bir grup, sahanın çevresinde Türk bayrakları ile tur attı.
NOSTALJİK TEZAHÜRATLAR
Siyah-beyazlı taraftarlar, BJK İnönü Stadı'na geçmiş yıllarda söyledikleri tezahüratları yaparak veda etti. 1980'li yılların "1, 2, 3 gol yetmez Metin, Ali, Feyyaz atsın, Beşiktaşım şampiyon olsun" tezahüratını yapan taraftarlar, eski futbolcularını da unutmayarak, Daniel Amokachi, Fani Madida, İlhan Mansız, İbrahim Üzülmez, Mehmet Özdilek, Koray Avcı, Baki Mercimek, John Carew, Mattias Delgado, Ricardo Quaresma ve Pascal Nouma lehine tezahüratlarda bulundu. Karşılaşmayı kapalı tribünün üstündeki locadan izleyen Nouma, taraftarlarla karşılıklı tezahürat yaptı.
CAVCAV VE GENÇLERBİRLİĞİ OYUNCULARINA ALKIŞ
Beşiktaşlı taraftarlar, karşılaşma öncesi Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ve Gençlerbirliği futbolcularına sevgi gösterilerinde bulundu. Gençlerbirliği seyircileri için ayrılan bölümü jest yaparak, son maçta Beşiktaş'a bırakan İlhan Cavcav'ın, saha kenarından protokol girişine yürüyüşü sırasında siyah-beyazlı taraftarlar, deneyimli spor adamını alkışladı. Taraftarlar, ayrıca konuk ekip futbolcularını da alkışlarla tribüne çağırdı.
NİANG'IN YERİNE HOLOSKO
Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba, Gençlerbirliği karşısında sakatlığı bulunan Mamadou Niang'in yerine Filip Holosko'yu, sarı kart cezalısı Manuel Fernandes'in yerine de Necip Uysal'ı oynattı. Bu iki değişiklik dışında geçen haftaki Eskişehirspor maçının kadrosunu sahaya süren Aybaba, yedek kulübesinde ise McGregor, Dentinho, Gökhan Süzen, Ersan Gülüm, Mehmet Akgün, Hasan Türk ve Erkan Kaş'ı oturttu.
AYBABA YİNE ISLIKLANDI
Beşiktaş'ta taraftarların son haftalarda teknik direktör Samet Aybaba'ya gösterdiği tepki Gençlerbirliği maçında da sürdü. Taraftarlar, Aybaba'nın ismi anons edilirken, ıslıklarla protestoda bulundu. Öte yandan Yıldız Kızlar Basketbol Türkiye Şampiyonası'nda Galatasaray'ı yenerek birinci olan kız takımı, maç öncesi kazandıkları kupayla statta şampiyonluk turu attı. 
YAZICI UNUTULMADI
Beşiktaş ve Gençlerbirliği futbolcuları, vefat eden Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı için sahaya "Başımız sağ olsun" yazılı pankartlar ile çıktı. Karşılaşma öncesi İbrahim Yazıcı ve Reyhanlı'da meydana gelen olayda ölenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Beşiktaş - Gençlerbirliği
Beşiktaş - Gençlerbirliği
Beşiktaş - Gençlerbirliği

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg reddit Favorites More